sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

W dniu 7.11.2014r. przedstawiciele samorządu szkolnego naszej szkoły (uczniowie gimnazjum) uczestniczyli w gali finałowej działania Pat/E (edukacja), zorganizowanej w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego pod patronatem Komendy Wojewódzkiej Policji i Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Przed gmachem budynku przywitała nas orkiestra garnizonu śląskiego policji.

 

Imprezę prowadził inspektor policji Grzegorz Jach, który jest autorem programu i reżyserem spektaklu edukacyjno-profilaktycznego "Sekret", którego premierę mogliśmy obejrzeć podczas uroczystości.

            W gali brali udział Komendant Wojewódzki Policji, Śląski Kurator Oświaty oraz wielu przedstawicieli miast i służb mundurowych naszego województwa.

            Spektakl „Sekret” został przygotowany przez młodzież z Żor oraz kilku profesjonalnych aktorów i nauczycieli – ekspertów Pat. Przedstawienie zawierało przesłanie i zachęcało do refleksji nad tym, jak ważne jest, by dokonywać wyboru drogi bez uzależnień. Mogliśmy przypomnieć sobie, że w życiu istotne są uznanie, przynależność i samorealizacja oraz jak ważne są relacje rodzinne i fakt, że w grupie można dokonać wspaniałych rzeczy bez sięgania po środki psychoaktywne.

 

Po spektaklu wysłuchaliśmy wystąpienia Śląskiego Kuratora Oświaty – mgr Stanisława Fabera.

 

Następnie inspektor Grzegorz Jach przeprowadził pogadankę profliaktyczno-edukacyjną z udziałem policyjnego eksperta ds. uzależnień i przestrzegania prawa w tym zakresie oraz dwóch uczniów NASZEJ SZKOŁY: JAKUBA SILSKIEGO i MATEUSZA SIKORY.

   

Chłopcy okazali się świetnymi aktorami, za co otrzymali podziękowanie i gromkie brawa.

Na koniec obejrzeliśmy dwa krótkie filmy, których przesłanie dotyczyło kampanii ”Nie wsiadam” czyli powiedz NIE – nietrzeźwym kierowcom oraz „Domówka” zachęcająca do zabawy bez alkoholu.

*Pat to skrót od nawy programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”: co Ty zrobiłeś w sprawie profilaktyki uzależnień. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.pat.policja.gov.pl. Zachęcamy do zapoznania się z założeniami programu i relacjami z różnych akcji organizowanych w jego zakresie. Każdy może być współtwórcą profilaktyki.

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony