2 grudnia 2014r. uczniowie Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w Konsultacjach Społecznych, zorganizowanych przez MEN oraz Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w ramach projektu „Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Celem konsultacji było poznanie punktu widzenia uczniów na propozycje dotyczące m.in.:

• zwiększenia wpływu rodziców i uczniów na decyzje dotyczące szkolnego życia,
  • pobudzenie współpracy szkół z instytucjami lokalnymi,
  • zmian w urządzeniu budynków szkolnych tak, aby ułatwiały różnego rodzaju aktywności sprzyjające współpracy w czasie lekcji i poza nimi.

Nasi „młodzi samorządni” aktywnie reprezentowali naszą szkołę w tym spotkaniu. Zdaniem uczniów konsultacje były ciekawe, rzeczowe i atrakcyjne pod względem formy i proponowanych metod. Zostały przez nich wysoko ocenione. Nasi przedstawiciele podkreślili, że spotkanie zaowocowało nowymi pomysłami i energią do pracy w Samorządzie Uczniowskim. Z perspektywy opiekuna SU mogę potwierdzić, że miło było popatrzeć i posłuchać z jaką pasją opowiadają o tym wydarzeniu.

Aleksandra Prandzioch