„Dzyń, dzyń, dzyń dzwoneczki grają,
Dzyń, dzyń, dzyń renifery parskają,
Dzyń, dzyń, dzyń aniołki śpiewają,
Że Mikołaja już wysyłają”

… No i wysłały! Mikołaj przybył do nas w piątek… — staruszek, lekko pomarszczony, nieco przygarbiony, śniegiem przyprószony… Rozdawał prezenty, wysłuchał kolędy, zapytał: „Którędy?”. Posadził na kolanko, zjadł małe śniadanko, pogłaskał po policzku i …. zniknął.

***

Kochani Uczniowie, nie martwcie się, On wróci za rok, ale pamiętajcie, o co prosił… Życzę Wam, abyście w przyszłym roku wszyscy mogli usiąść na „prawym kolanku Mikołaja…”

Aleksandra Prandzioch

Mikołaj przybył do nas jak co roku z orszakiem Samorządu Uczniowskiego: elfy, aniołki i diabełki wspierały trudną pracę Staruszka. Pomagały ciągnąć prezenty, rozdawać je wszystkim grzecznym dzieciom i śpiewać kolędy.
Bardzo dziękujemy!

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.