sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

W ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego „Dzieci Tysiąclecia — Integracja” w I półroczu roku szkolnego 2014/2015 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu pozaszkolnych zajęciach i imprezach. Większość z nich odbywało się w soboty.

Z panią A. Brzeziną i K. Sordyl, które są opiekunami Klubu Krajoznawczo-Turystycznego, byli na całodniowej wycieczce w górach. Z Ustronia Polany wjeżdżali kolejką na Czantorię, następnie zdobyli Czantorię Wielką i Stożek, zeszli do Wisły Dziechcinki.

Z panią A. Brodacką i K. Labus, w ramach zajęć „Poznajemy atrakcje najbliższej okolicy”, dzieci były na wystawie klocków Lego w Gliwicach i wycieczce do Kopalni Cukierków „Hanys” w Katowicach.

Trzykrotnie wychodzili z paniami B. Ogórek i A. Brzeziną do kina na filmy: „Pszczółka Maja”, „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiąca Królewnę” i „Uwolnić Mikołaja” . Wyjścia te są organizowane w ramach zajęć „Spotkania z kulturą”.

 Z panią E. Grabizną-Kusz i R. Rygielska, opiekunkami zajęć „Koło Młodego Ekologa”, uczniowie byli w Rezerwacie Przyrodniczym w Ochojcu oraz w Muzeum Przyrodniczym PAN w Krakowie.

Na zajęciach „Poznajemy ciekawe miejsca Katowic” najmłodsi uczniowie wraz z paniami E. Stanek i I. Etryk byli na spacerze w Parku Śląskim, poznawali florę i faunę wokół stawu Maroko oraz byli na wycieczce po Katowicach. Zobaczyli budynek NOSPR, Pomnik Powstań Śląskich, Muzeum Śląskie, Kościół Mariacki. Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Zapraszamy do udziału w zajęciach w 2. półroczu!

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony