25 października ruszyła kolejna edycja projektu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 w Katowicach. Tym razem spotkanie odbyło się na wydziale Uniwersytetu Śląskiego. Podczas inauguracji było wiele niespodzianek dla młodych studentów. Pierwszą z nich był wybuchowy pokaz przygotowany przez Niezależną Grupę Popularyzatorów Nauki „Eksperymentatorzy”. Uczniowie nie tylko podziwiali wybuchy, sztuczne ognie, magiczne chemiczne sztuczki, ale także mieli możliwość wzięcia aktywnego udziału w pokazach. Podczas Gali rozdawane były indeksy studentom oraz przygotowany był występ Mariusza Kałamagi. Komik wręczał studentom indeksy, przygotował krótki występ oraz rozdawał autografy. Wszyscy wyszli rozbawienie i we wspaniałych humorach z tej uroczystości.
W niniejszym linku krótka fotorelacja z imprezy.

Ewelina Darul