sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

To już VII edycja projektu „MIEJSKA DŻUNGLA”. Projekt ma na celu zniesienie barier mentalnych i stereotypów pojawiających się w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi oraz zwrócenie uwagi na bariery architektoniczne utrudniające im pełne uczestnictwo w życiu społecznym. Organizatorem jest Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice.

Jak co roku, tak i tym razem grupa naszych gimnazjalistów włączyła się do akcji parkingowej przebiegającej pod hasłem „Łam bariery, nie - przepisy”.  Nasi uczniowie wraz z opiekunem rozdawali ulotki informacyjne oraz zwracali uwagę na zasadność zajmowania przez kierujących miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Akcja ta odbyła się 13 grudnia w Centrum Handlowym Auchan w Katowicach i przebiegła bez zakłóceń.

Uczestnicy tegorocznej akcji: Adrianna Sokół, Weronika Posmyk, Mateusz Kuś, Grzegorz Budzejko, Szymon Krakowiak.

Nasi młodzi wolontariusze zwracają się
do wszystkich kierujących z apelem,
aby w przedświątecznym zamieszaniu
zwracać uwagę,
gdzie parkujemy swoje auta.

Szkolny koordynator: Piotr Chmielowiec

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony