Dnia 8 stycznia grupa uczniów z klas pierwszych, trzecich i szóstych wybrała się do Planetarium Śląskiego na spektakl "Kometa nad Szwajcarską Doliną". Odbyliśmy podróż w kosmos, odwiedziliśmy Księżyc, Drogę Mleczną, Marsa, obejrzeliśmy Jowisza. Naszym przewodnikiem był sam Mikołaj Kopernik, którego pomnik znajduje się przed Planetarium.
    Przy okazji dowiedzieliśmy się, że już w latach 40. XX wieku na terenie obecnego Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku istniał zalążek terenów rekreacyjnych zwany Doliną Szwajcarską.
       Wycieczkę uatrakcyjniły zabawy na śniegu, gdyż zapobiegliwi Rodzice, którzy wybrali się z nami, nie zapomnieli o sankach!
W ten sposób zainaugurowane zostały tegoroczne zajęcia "Poznajemy atrakcje najbliższej okolicy" realizowane w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego "Dzieci Tysiąclecia - INTEGRACJA".

Opiekunowie: Anna Brodacka, Karolina Labus