sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

16 listopada 2011r. w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 w Katowicach odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego  2011/2012 Akademii Przyszłości. Wydarzenie to zostało rozpoczęte już o godzinie 16.15, kiedy to wolontariusze spotkali się w celu przygotowania sali. O 17.30 inauguracja rozpoczęła się oficjalnie. Rodzice wraz z dziećmi zajęli miejsca w sali, gdzie odbyło się przemówienie Pani Dyrektor, następnie głos zabrała lilderka naszego teamu Anna Guzenda. Obie Panie przedstawiły nam koncepcje i założenia Akademii Przyszłości, oraz podziękowały za przybycie i wysłuchanie. Po tych przemowach nastąpiła najważniejsza część - pasowanie na studenta Akademii Przyszłości. Wróżka wraz z Wojakiem zostali poproszeni o wyjście na środek i pomoc podczas pasowania. Dziewczynki były pasowane na studentki przez Wróżkę a chłopcy przez Wojaka na studentów. Podczas pasowania studenci otrzymali swoje wyprawki (zeszyt i indeks) oraz kotylion dzięki, któremu później mogli odnaleźć swojego Tutora. Kiedy już wszystkie dzieci zostały mianowane studentami/ studentkami Agata, która pasjonuje się fotografią zrobiła pamiątkowe zdjęcia z Wróżką i Wojakiem. Dzieci były podekscytowane i szczęśliwe. Następnie rodzice dzieci udali się na poczęstunek i spotkanie z koordynatorką p. Eweliną Darul, podczas którego dowiedzieli się czegoś więcej o Akademii Przyszłości i mogli zadać pytania, które im się nasuwały. Natomiast dzieci w tym czasie szukały swoich Tutorów. Każdy z nich miał odnaleźć swojego wychowawcę za pomocą kotylionów otrzymanych w czasie pasowania. To była chyba najbardziej oczekiwana chwila. Kiedy już wszyscy się odnaleźli był czas na zapoznanie się ze sobą i rozmowę. Gdy już co nieco o sobie wiedzieliśmy, rozpoczęły się zabawy integracyjne wszystkich Tutorów z dziećmi. Mieliśmy okazję poznać takie zabawy jak: włóczka, labadoo, gra w kolory. Podczas zabaw można było zauważyć kolejkę do stolika Karoliny, przy którym wykonywała piękne malowanki na roześmianych twarzach dzieci. Po tych zabawach Tutorzy wraz z swoimi podopiecznymi przeszli do sali, w której czekali rodzice wraz z p. Eweliną. Tam mogli porozmawiać z rodzicami swojego studenta. Gdy wszystko już zostało ustalone Wolontariusze zabrali swoich studentów na dalszy ciąg zabaw, po czym inauguracja została zakończona i wszyscy się pożegnaliśmy. Podsumowując, dzień ten był z pewnością bardzo ważny zarówno dla wolontariuszy, dzieci i ich rodziców. Ten dzień był wyjątkowy i często będziemy go wspominać.

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony