16 listopada 2011r. w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 w Katowicach odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego  2011/2012 Akademii Przyszłości. Wydarzenie to zostało rozpoczęte już o godzinie 16.15, kiedy to wolontariusze spotkali się w celu przygotowania sali. O 17.30 inauguracja rozpoczęła się oficjalnie. Rodzice wraz z dziećmi zajęli miejsca w sali, gdzie odbyło się przemówienie Pani Dyrektor, następnie głos zabrała lilderka naszego teamu Anna Guzenda. Obie Panie przedstawiły nam koncepcje i założenia Akademii Przyszłości, oraz podziękowały za przybycie i wysłuchanie. Po tych przemowach nastąpiła najważniejsza część - pasowanie na studenta Akademii Przyszłości. Wróżka wraz z Wojakiem zostali poproszeni o wyjście na środek i pomoc podczas pasowania. Dziewczynki były pasowane na studentki przez Wróżkę a chłopcy przez Wojaka na studentów. Podczas pasowania studenci otrzymali swoje wyprawki (zeszyt i indeks) oraz kotylion dzięki, któremu później mogli odnaleźć swojego Tutora. Kiedy już wszystkie dzieci zostały mianowane studentami/ studentkami Agata, która pasjonuje się fotografią zrobiła pamiątkowe zdjęcia z Wróżką i Wojakiem. Dzieci były podekscytowane i szczęśliwe. Następnie rodzice dzieci udali się na poczęstunek i spotkanie z koordynatorką p. Eweliną Darul, podczas którego dowiedzieli się czegoś więcej o Akademii Przyszłości i mogli zadać pytania, które im się nasuwały. Natomiast dzieci w tym czasie szukały swoich Tutorów. Każdy z nich miał odnaleźć swojego wychowawcę za pomocą kotylionów otrzymanych w czasie pasowania. To była chyba najbardziej oczekiwana chwila. Kiedy już wszyscy się odnaleźli był czas na zapoznanie się ze sobą i rozmowę. Gdy już co nieco o sobie wiedzieliśmy, rozpoczęły się zabawy integracyjne wszystkich Tutorów z dziećmi. Mieliśmy okazję poznać takie zabawy jak: włóczka, labadoo, gra w kolory. Podczas zabaw można było zauważyć kolejkę do stolika Karoliny, przy którym wykonywała piękne malowanki na roześmianych twarzach dzieci. Po tych zabawach Tutorzy wraz z swoimi podopiecznymi przeszli do sali, w której czekali rodzice wraz z p. Eweliną. Tam mogli porozmawiać z rodzicami swojego studenta. Gdy wszystko już zostało ustalone Wolontariusze zabrali swoich studentów na dalszy ciąg zabaw, po czym inauguracja została zakończona i wszyscy się pożegnaliśmy. Podsumowując, dzień ten był z pewnością bardzo ważny zarówno dla wolontariuszy, dzieci i ich rodziców. Ten dzień był wyjątkowy i często będziemy go wspominać.