sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

19 grudnia 2011r. w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 w Katowicach odbyło się spotkanie wigilijne Akademii Przyszłości.  Wydarzenie to zostało rozpoczęte już o godzinie 16.15, kiedy wolontariusze spotkali się w celu przygotowania i wystrojenia sali oraz stołówki. O 17.30 wigilijka rozpoczęła się oficjalnie. Dzieci zajęły miejsca w sali, gdzie powitała je liderka naszego teamu Anna Guzenda. Później graliśmy w kalambury, których organizacją zajęła się Monika, przygotowując małe, tajemnicze zagadki. Każde dziecko, razem ze swoim tutorem, wychodziło na środek sali i przedstawiało wylosowane hasło.

Gdy już wszystkie dzieci pobawiły się, przeprowadziliśmy je na drugi koniec sali, pod pretekstem kolejnej zabawy. Wtedy zgasło światło i pod drzwi wsunięto list zaadresowany do dzieci od Świętego Mikołaja. Ania przeczytała ten list na głos. Zawierał on wskazówkę co dzieci mają zrobić i gdzie się udać, aby spotkać się z Mikołajem. Pierwszym przystankiem była szatnia, gdzie przeszliśmy razem z nimi. Dzieci rozwiązywały tam, pod okiem Martyny S. krzyżówkę o tematyce świątecznej, której hasłem było słowo „dziękujemy". Tam też dzieci otrzymały kolejną wskazówkę, która pokierowała wszystkich do III grupy świetlicy. W tym miejscu Kamila powiedziała uczniom, że aby dostać kolejną wskazówkę muszą pokolorować papierowe bombki i powiesić je na choince.  Ta wskazówka zaprowadziła ich na portiernię. Tam Anita rozdała wszystkim paski papieru, na których musiały napisać swoje marzenia. Potem połączyliśmy je wszystkie w łańcuch, który jedno z dzieci powiesiło na choince. Ostatnia już wskazówka, zaprowadziła je z powrotem na aulę, gdzie już czekał Święty Mikołaj. Po przywitaniu się z dziećmi Mikołaj rozdawał prezenty, przywołując do siebie kolejno każde z dzieci. Po wykonaniu zadań przygotowanych przez Mikołaja i otrzymaniu prezentów dzieci podziękowały Mikołajowi i przeszliśmy na poczęstunek do stołówki. Wszyscy otrzymali babeczki w kształcie reniferów przygotowane przez Martynę G. i Anię. Na zakończenie śpiewaliśmy z dziećmi pod przewodnictwem Patrycji kolędy. Potem złożyliśmy sobie życzenia i pożegnaliśmy się. Teraz możemy czekać na nowy 2012 rok z radością i nadzieją na wspaniałą współpracę i przyjaźń z dziećmi i pomiędzy nami, wolontariuszkami.

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony