sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

W czwartek 7 marca podopieczni Akademii Przyszłości odwiedzili Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Wycieczkę kilka minut po godzinie dziewiątej rozpoczęliśmy od przystanku autobusowego znajdującego się najbliżej szkoły. Kiedy dojechaliśmy na miejscu czekała już na nas przewodniczka, która błyskawicznie skupiła na sobie uwagę dzieci. Dowiedzieliśmy się, że Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach należy do najstarszych w kraju, powstało już w 1975 roku. Dzięki drogiej pani przewodniczce dzieci usłyszały mnóstwo ciekawostek o eksponatach, do których należały wspaniałe wozy strażackie. Zakończeniem wycieczki było obejrzenie bajki Reksio, kiedy dzielny bohater szkolił się na strażaka i uratował z pożaru drugiego pieska.

Podczas powrotu do Katowic zmęczenie dzieci dało o sobie znać, mimo to zaplanowanej wizyty w 7 Komisariacie Policji nikt nie chciał odpuścić. Zostaliśmy przyjęci przez samego Komisarza, który wraz z dwoma aspirantami przyjął od dzieci własnoręcznie wykonane medale odwagi  oraz dyplom z podziękowaniami za ciężką pracę. Jako ciekawostkę dzieci mogły obejrzeć magazyn broni, gdzie wszystkie wspaniale zastosowały się do narzuconego obowiązku ciszy i spokoju. Punktualnie o godzinie czternastej stawiliśmy się pod szkołą, gdzie dzieci zdecydowanie cieszyły się z odbytej wycieczki i już pytały o kolejną.

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony