W czwartek 7 marca podopieczni Akademii Przyszłości odwiedzili Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Wycieczkę kilka minut po godzinie dziewiątej rozpoczęliśmy od przystanku autobusowego znajdującego się najbliżej szkoły. Kiedy dojechaliśmy na miejscu czekała już na nas przewodniczka, która błyskawicznie skupiła na sobie uwagę dzieci. Dowiedzieliśmy się, że Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach należy do najstarszych w kraju, powstało już w 1975 roku. Dzięki drogiej pani przewodniczce dzieci usłyszały mnóstwo ciekawostek o eksponatach, do których należały wspaniałe wozy strażackie. Zakończeniem wycieczki było obejrzenie bajki Reksio, kiedy dzielny bohater szkolił się na strażaka i uratował z pożaru drugiego pieska.

Podczas powrotu do Katowic zmęczenie dzieci dało o sobie znać, mimo to zaplanowanej wizyty w 7 Komisariacie Policji nikt nie chciał odpuścić. Zostaliśmy przyjęci przez samego Komisarza, który wraz z dwoma aspirantami przyjął od dzieci własnoręcznie wykonane medale odwagi  oraz dyplom z podziękowaniami za ciężką pracę. Jako ciekawostkę dzieci mogły obejrzeć magazyn broni, gdzie wszystkie wspaniale zastosowały się do narzuconego obowiązku ciszy i spokoju. Punktualnie o godzinie czternastej stawiliśmy się pod szkołą, gdzie dzieci zdecydowanie cieszyły się z odbytej wycieczki i już pytały o kolejną.