• Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

27.11. - 4.12. to w naszej szkole Tydzień życzliwości. Znajdź się wśród życzliwych!

4 grudnia ubieramy się na żółto. Baw się razem z nami.

W minioną niedzielę po raz drugi uczestniczyliśmy w zajęciach na Politechnice Śląskiej. Co robiliśmy? Najlepiej opowiedzą uczniowie...
Na samym początku szkicowaliśmy samochód w rzucie aksonometrycznym. Nadaliśmy mu wymiary, po czym przenieśliśmy się go do programu Solid Edge. Jest to program, który pozwala nam na wykonywanie rysunków technicznych w 2D i 3D. Zaczęliśmy od wykonania pojedynczych części, a następnie złożyliśmy wszystko w całość.  Na koniec samochodzik wprowadziliśmy w ruch przy pomocy symulacji.
Kolejne zajęcia już 3 lutego. Prowadzący zdradzili nam, że następnym razem czekają na nas zajęcia praktyczne... będziemy składać części. Już nie możemy się doczekać.
bolidy I 2019
Wszystkich uczestników projektu zachęcamy do pobrania oprogramowania Simens Solid Edge, z którego korzystamy podczas naszych zajęć.

Instrukcja pobierania:
W celu uzyskania pliku instalacyjnego należy wypełnić ankietę po prawej stronie witryny. Najlepiej jest wypełnić ją podając szkołę, do której uczęszczacie.
Pobrany plik instalacyjny posiadał będzie informację na temat licencji. Zobacz link.