al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

Głosuj codziennie na Naszą szkołę - do 18.12. Zapraszamy!

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Dzieciaki do rakiet”!

Akcja zbiórki starych długopisów trwa do kwietnia 2019 r.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Wymień stare na nowe"!

Rekrutacja do projektu realizowanego na PŚl.

Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym.

Dominika pokazała co potrafi! 11 listopada 2018 roku zdobyła piękny, złoty puchar podczas VI Memoriału Haliny Chrząszcz-Bartkowiak.
Została najlepszą wykonawczynią skoku artystycznego. Halina Chrząszcz-Bartkowiak była pływaczką i mistrzynią Polski w skokach do wody z trampoliny i wieży. Dominika próbuje iść w jej ślady. Podziwiamy i gratulujemy.

DK 11 11

J.G.  

Nasza Dominika nie osiada na laurach, wciąż startuje w zawodach, tym razem brała udział w Grand Prix Polski w skokach do wody.
Udało jej się zająć 7. miejsce w konkursie skoków z 3-metrowej trampoliny.
Brawo Dominika ! bravo
J.G. 

kamil 6 18

Dominika z 5a ma ostatnio świetną passę, w niedzielę poczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Akrobatyce Sportowej, Skokach na Trampolinie i Ścieżce w Zielonej Górze wywalczyła najlepsze, I miejsce i została Mistrzynią Polski. Dominika - teraz podbijaj Europę ! :)

Joanna G. 

O tym, że Anita lubi mangę i maluje, wiadomo już od dawna. Jednak dopiero niedawno dała się namówić, by pokazać kilka prac. Nie ma swojej ulubionej techniki, lubi szkicować, malować akwarelami, pastelami, kredkami. Zdradziła także, że ostatnio coraz więcej maluje w specjalnym programie.
Poniżej kilka zdjęć jej prac z zeszytu, z którym się nie rozstaje.
manga

Nasza szkolna gwiazda skoków - Dominika - odniosła kolejny sukces, o którym z przyjemnością informujemy. 2 czerwca zajęła 1. miejsce w ogólnopolskich Zawodach w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Scieżce.
Dominika - jesteś coraz lepsza i wygrywasz z samą sobą! Brawo! Czekamy na kolejne wyczyny.

Maciek Malik jest kapitanem szkolnej drużyny szachowej, która reprezentuje naszą szkołę
w LIDZE SZCHOWEJ KATOWICKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

Ogromną pasją Maćka Malika z kl. 7B są szachy. Gdy rozpoczynał naukę w Szkole Podstawowej nr 58 (w klasie 3), nie potrafił nazwać szachowych pionków. Naukę gry w szachy rozpoczął w szkolnej świetlicy pod kierunkiem p. Heleny Dryi. W następnych latach doskonalił grę w szachy w Kole Młodych Szachistów w Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie również zajęcia prowadziła p. H. Dryja. Maciek bardzo marzył o grze w Uczniowskim Klubie Szachowym Pałac Młodzieży w Katowicach. Wiedział, że nie będzie łatwo zostać zawodnikiem tego klubu, musiał udowodnić, że szachy są dla niego bardzo ważne i jest gotowy do rywalizacji podczas turniejów szachowych. Licencję zawodniczą otrzymał w czerwcu 2017 r., po uzyskaniu normy na III kategorię szachową.

dominika kDominika znów na podium!
Podczas międzynarodowego Turnieju pod Wawelem Dominika z 5a zajęła III miejsce w skokach na ścieżce. Dominika jest coraz lepsza i osiąga coraz wyższe lokaty również w zawodach międzynarodowych!. Jesteśmy z niej dumni i podczas każdego konkursu nawet na odległość trzymamy za nią kciuki.
Joanna G.  

W bieżącym roku odbyły się  zawody, w których uczestniczyła Magda. 8. kwietnia w Bielsku Białej odbyły się Mistrzostwa Śląska, na  których Magda zajęła 2. miejsce w układzie z obręcz i piłką. 14. I15.04. odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w gimnastyce artystyczenj. Na tych zawodach Magda zajęła wysokie 5. miejsce.

magda gimnastyczka

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny