• Zakończenie roku 2018/2019

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Akcja "Przerwany marsz". Stwórzmy "Pamiętniki Pokoleń".

Mija 80 lat od wybuchu II wojny światowej.

"Przyroda wokół stawów" - nr projektu L9/14/VI autorstwa pani mgr Edyty Grabizny-Kusz dot. ścieżki wokół stawu Maroko.

Zagłosuj w VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

Aleksandra jest uczennicą klasy 5b, od prawie trzech lat systematycznie trenuje pływanie w Klubie MKS Pałac Młodzieży w Katowicach. Bierze udział w licznych zawodach pływackich m.in.na  Międzynarodowych Mistrzostwach Pałacu Młodzieży zajęła drugie miejsce, a na Wiosennych Mistrzostwach zdobyła miejsce pierwsze na dystansie 50m stylem motylkowym. W szkolnych zawodach pływackich dwa razy zajęła miejsce pierwsze. Oprócz tego Ola aktywnie uczestniczy w licznych imprezach biegowych, na dystansach 5 lub 10km m.in. "Bieg dla Słonia" czy "Mini Silesia Marathon". W 2015 roku otrzymała statuetkę Dzika za udział w V edycji Panewnickiego Biegu Dzika.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Kuczmik

chemical shadow   Od ponad roku sercami i duszami Marcina Lesińskiego oraz Kamila Rostka z III C zawładnął rock. Założyli zespół o nazwie Chemical Shadows i są w trakcie pisania swojego pierwszego dema w klimatach metalu, metalcoru oraz post grunge'u zatytułowanego "Poisons". Zajmują się graniem szeroko pojętej muzyki rockowej, głównie skupiając się na muzyce ekstremalnej. Tak mówią o sobie: “Marcin to ten bardziej zdecydowany i konkretny, od półtora roku gra na gitarze a swoją muzyczną przygodę zaczynał o gry na keyboardzie. Kamil natomiast to człowiek wielu pasji, zajmuje się graniem na basie, perkusji oraz wokalami ekstremalnymi (tak zwany growl i scream) a w wolnym czasie rozwija miłość do filmu i fotografii.”
W trakcie V Środowiskowych Spotkań Edukacyjnych mieliśmy okazję zobaczyć jak rozwija się prawdziwy talent młodych rockmanów.

Alan - uczeń klasy 4c trenuje karate od 4. roku życia, przez sześć lat trenował Karate Kyokushin, w tym czasie brał udział w zawodach, na których zdobywał 5. lub 6. miejsca. Największym sukcesem było osiągnięcie tytułu Wicemistrza Polski w kat: KUMITE KADETÓW MŁ. (Żory). Obecnie Alan trenuje w Śląskim Klubie Karate "GOLIAT" - styl KARATE OYAMA  pod okiem trenerki, która jest Mistrzynią Europy. Posiada obecnie 6kyu, czyli żółty pas i zdobył już 14 medali. W międzyczasie biega, współpracując z MK TEAM Events, bierze udział we wszystkich imprezach, np. bieg z flagą, mikołajkowy, świetlika, parkowe hercklekoty itp. zdobywając medale i dyplomy.

Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Kuczmik

W kwietniu 2019 roku Dominika z 6a wzięła udział w Międzynarodowych Zawodach w Skokach do Wody TYSKA WIOSNA. Udało jej się zająć II miejsce w konkursie skoków synchronicznych z trampoliny 1-metrowej i V miejsce w konkursie skoków z trampoliny 3-metrowej.
Brawo Dominika!

DK IV19

MD karate

Maciek - uczeń klasy 5b od 6 lat trenuje karate w Śląskim Klubie Karate "GOLIAT". W swoim pierwszym w życiu turnieju o Puchar Podbeskidzia Oyama Karate, który odbył się 9 marca 2019 r. w Bielsku-Białej, zdobył II miejsce i tym samym awansował do kolejnego (30.03.2019 r. Tarnów). Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów!

DK6a 03 2019

Dominika z 6a zrobiła sobie prezent z okazji Dnia Kobiet i uzyskała wysokie, czwarte miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Ścieżce i Trampolinie o Puchar 50-lecia Libiąża. Była to konkurencja: skoki dziewcząt klasa II, gdzie pojawia się 8 elementów. Brawo!

J.G.

Dominika z 6a zajęła 13 miejsce w czasie Zimowych Mistrzostw Polski w Poznaniu. Skakała z 1-metrowej trampoliny. Podczas skoków z 3-metrowej trampoliny poszło jej identycznie i uzyskała również 13. miejsce. 13 to pech czy szczęście? To bardzo dobry wynik jak na zawody ogólnopolskie.

Gratulujemy!

Hannah

Hannah Skwarska uczennica klasy 2b wysportowana i utalentowana tancerka. Swoja przygodę z tańcem rozpoczynała w Londynie w szkole baletowej i hip-hopu. Obecnie trenuje disco dance w szkole tańca EGURROLA DANCE STUDIO. Bierze udział w wielu imprezach i turniejach tanecznych. Jej ostatnie osiągnięcie to zdobycie III miejsca w turnieju solo disco dance.

Nazywam się Yeva-Maria Pikulina, jestem z klasy 6b. Gram na pianinie przez 6 lat. Uczęszczałam do szkoły muzycznej, w której grałam wiele ciekawych utworów. Otrzymałam wiele wyróżnień i dyplomów z koncertów.

Yeva

Grałam takie utwory, jak: Do Elizy Beethoven, Sonatina Lichnera, Walc Doga, Sarabanda Cipolli, Różowa pantera Mańciniego, Etiuda Dworżaka Tytanik Warnera, Marsz weselny Mendelssohna-Bartholdy'ego.

Nazywam się Artur Skóra z klasy 6b. Trenuję Kajak-polo od 2 lat. W tym czasie zdobyłem: drużynowo 1. miejsce w Zawodach w Koniakowie, 3. miejsce w Zawodach Leśnica, 2. miejsce w Zawodach Katowice, indywidualnie 4. miejsce w slalomie kajaków w Leśnicy.

Artur 6b