Maciek Janocha jest niezwykle żywiołowym uczniem oddziału 2a.

Ma szerokie zainteresowania, lubi sport, matematykę, gry planszowe, komputerowe i łamigłówki. Od czterech lat trenuje Aikido w katowickim Dojo Keitenjyuku. Rokrocznie podchodzi do kolejnych egzaminów. W czerwcu tego roku zdobył stopień 8 kyu i żółty pas.Uwielbia szachy. Zaczął grać w wieku 5 lat. W pierwszej klasie trafił „pod skrzydła" pani Heleny , nauczycielki naszej szkoły. W czerwcu wziął udział w zawodach „Szachowa Tężnia Katowice". To było jego pierwsze turniejowe doświadczenie. W kategorii do lat 14 zdobył 9. miejsce na 19 zawodników.  W tym roku szkolnym Maciek, również pod okiem pani Heleny, uczy się szachów w Miejskim Domu Kultury. W październiku wystąpił po raz pierwszy w turnieju jako reprezentant szkoły. Oprócz tego Maciek od kilku lat trenuje pływanie, kiedy tylko może gra w tenisa stołowego, a ostatnio zaczął jeździć konno. We wszystkie aktywności bardzo się angażuje, czerpie z tego radość i ciągle chce próbować czegoś nowego.

Będziemy obserwować zainteresowania Macieja. Życzymy wytrwałości i sukcesów w rozwijaniu  pasji.

MaciekJ1  MaciekJ2