• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Głosuj codziennie na Naszą szkołę - do 18.12. Zapraszamy!

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Dzieciaki do rakiet”!

Akcja zbiórki starych długopisów trwa do kwietnia 2019 r.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Wymień stare na nowe"!

Rekrutacja do projektu realizowanego na PŚl.

Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym.

Projektujemy w Pivocie

pivot

Oddział 6a kolejny rok bierze udział w innowacji „Programuję, więc myślę w klasach 4-6”. Od początku września zgłębialiśmy tajemnice Pivota.

Obecnie klasa pracuje metodą projektów. Pierwszym krokiem było zaprezentowanie przez koleżankę z klasy, Sandrę, jej umiejętności w zakresie tworzenia animacji. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem smile.

Następnie uczniowie podzielili się na zespoły i stworzyli plany pracy nad projektem. Wspólnie z nauczycielem ustalili terminy zaliczania poszczególnych zadań.

W przyszłym tygodniu czeka nas prezentacja prac smile.

Przykładowe prace uczniów klasy 2a

innowacje 2 06 18

Uczniowie klasy 5a w ramach innowacji z programowania na zajęciach komputerowych zmierzyli się z tworzeniem pierwszej prostej gry.
Projekt wykonał Szymon Myszkowski.
Instrukcja: Przesuwaj myszką w lewo lub w prawo. Nie pozwól, aby piłka spadła.

Kolejny projekt wykonany przez uczniów klasy 5a w środowisku Scratch to "Kot zastawia pułapkę na mysz". Celem projektu było utrwalenie umiejętności wykorzystywania losowości w programie. Mysz została zaprogramowana na dokonywanie wyboru kierunku ruchu lewo lub prawo. Czasami udaje jej się zdobyć serek, ale czasami trafia też na kota. Projekt wykonał Igor Botorek.

W marcu uczniowie klasy 5a po raz kolejny rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem w środowisku Scratch. Pierwszy projekt, z jakim musieli się zmierzyć, to "Kot w labiryncie". Celem projektu było utrwalenie umiejętności tworzenia gry sterowanej za pomocą klawiszy klawiatury. Zapraszamy do wspólnej zabawy przy przejściu przykładowego labiryntu wykonanego przez Sandrę Gawędę.

Uczniowie klasy 5a przez kilka ostatnich lekcji pracowali w chmurze, wykorzystując dysk dostępny w usłudze OneDrive. Praca na jednym pliku okazała się nie lada wyzwaniem, jednak efekt końcowy nas zachwycił. Zapraszamy do zapoznania się z gotowym projektem.

Projekty uczniów klasy 5a w ramach innowacji „Programuję, więc myślę w klasach 4-6”.