• Zakończenie roku 2018/2019

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Akcja "Przerwany marsz". Stwórzmy "Pamiętniki Pokoleń".

Mija 80 lat od wybuchu II wojny światowej.

"Przyroda wokół stawów" - nr projektu L9/14/VI autorstwa pani mgr Edyty Grabizny-Kusz dot. ścieżki wokół stawu Maroko.

Zagłosuj w VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

19 maja 2017 roku  w ramach obchodów Dnia Europejskiego odbyła się w naszej szkole II edycja imprezy „Europejski Ryneczek ”, organizatorem którego był Szkolny Klub Europejski.

Celem tej imprezy było podzielenie się wiedzą przez  uczniów klas 4 - 6 szkoły podstawowej na temat 6 państw europejskich: Czech, Szwecji, Chorwacji, Austrii, Irlandii i Węgier.

W tegorocznych obchodach Dnia Europejskiego wziął udział gość specjalny: pan Michał Witas – reprezentujący Centrum Informacji Europejskiej (oddział w Katowicach), który uczestniczył w pracach jury konkursu.
Impreza, podobnie jak w ubiegłym roku, przebiegała w dwóch etapach.
W pierwszym etapie każda z klas przygotowała stoisko prezentujące wylosowany kraj Unii Europejskiej z charakterystyczną potrawą dla danego kraju, którą mieli okazję poczęstować się członkowie Jury.
W drugim etapie zadaniem przedstawicieli klas była prezentacja krajów UE.
Uczniowie przekazali swoim kolegom z klas 4- 6  najważniejsze informacje o krajach  m. in.: o zabytkach, ciekawych atrakcjach turystycznych, tradycjach kulinarnych, znanych zespołach muzycznych. Nie zabrakło również ciekawostek na temat prezentowanych krajów Unii Europejskiej, występów tanecznych i wspaniałych narodowych potraw. Uczniowie zaskoczyli jury pomysłowością i kreatywnością.

A oto zwycięzcy:

1. miejsce - klasa 6a  - prezentowany kraj: Węgry