• Zakończenie roku 2018/2019

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Akcja "Przerwany marsz". Stwórzmy "Pamiętniki Pokoleń".

Mija 80 lat od wybuchu II wojny światowej.

"Przyroda wokół stawów" - nr projektu L9/14/VI autorstwa pani mgr Edyty Grabizny-Kusz dot. ścieżki wokół stawu Maroko.

Zagłosuj w VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

PROJEKTUJEMY POLSKIEGO SYRIUSZA - MASKOTKĘ UNII EUROPEJSKIEJ

Warto pamiętać o tym, że jednym z symboli Unii jest również jej maskotka, nosząca imię Syriusz.

syriusz ue syriusz polskaSyriusz przyjmuje postać zabawnej, uśmiechniętej, niebieskiej stonogi. Jest ubrany w granatową koszulkę z gwiazdkami, jak na fladze Unii Europejskiej. Rozłożone dłonie w białych rękawiczkach wyrażają otwartość i życzliwość. Oficjalnie Syriusz jest ubrany właśnie w koszulkę z flagą UE, ale warto wspomnieć, iż w każdym kraju maskotka wygląda nieco inaczej.

Każde państwo członkowskie Unii ma prawo ubrać Syriusza w to, co jest dla niego charakterystyczne. Maskotka może również otrzymywać określone atrybuty, które kojarzą się z danym rejonem. Nie każdy kraj stworzył jeszcze własną wizję maskotki, ale wiele już to uczyniło.

W grudniu Szkolny Klub Europejski ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej na zaprojektowanie polskiej wersji maskotki Unii Europejskiej.

Zadaniem uczniów było zaprojektowanie polskiego Syriusza z charakterystycznymi polskimi elementami narodowymi. Uczniowie wykonali plansze przedstawiające Syriusza promującego różne regiony Polski.

Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli i uczniów wybrała w styczniu zwycięzców konkursu. Oto oni:

I miejsce: Klasa 1a – Syriusz z Pomorza
II miejsce: Klasa 3a – Syriusz z Warmii i Mazur