• Zakończenie roku 2018/2019

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Akcja "Przerwany marsz". Stwórzmy "Pamiętniki Pokoleń".

Mija 80 lat od wybuchu II wojny światowej.

"Przyroda wokół stawów" - nr projektu L9/14/VI autorstwa pani mgr Edyty Grabizny-Kusz dot. ścieżki wokół stawu Maroko.

Zagłosuj w VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

ue motyle„Europejski Ryneczek 2018”

16 maja, w ramach obchodów Dnia Unii Europejskiej, odbyła się w naszej szkole III edycja konkursu „Europejski Ryneczek”.

W konkursie brały udział klasy gimnazjalne, które przybliżyły zebranym 5 krajów Unii Europejskiej: Cypr, Maltę, Litwę, Rumunię i Portugalię.

W tegorocznej imprezie ponownie wziął udział gość specjalny: pan Michał Witas – reprezentujący Europe Direct - Katowice, który uczestniczył w pracach jury konkursu.

Każda z klas przygotowała prezentację multimedialną oraz stoisko promujące jeden z krajów Unii Europejskiej z informacjami dotyczącymi kultury, ciekawostek na temat prezentowanego kraju, strojów ludowych, zabytków, sławnych ludzi, znanych zespołów muzycznych i tradycji kulinarnych wraz z przygotowaniem narodowej potrawy do degustacji. Uczniowie popisali się talentami kulinarnymi oraz zaskoczyli jury pomysłowością i kreatywnością. Na stoiskach zagościły m. in.: chłodnik litewski, Timpana – zapiekanka z makaronu, mięsa, warzyw, sera i jaj, napój Kinnie z gorzkich pomarańczy i inne przysmaki europejskie. Podniebienia „konsumentów” skradły natomiast: rumuńska mamałyga z bryndzą i sosem czosnkowym w postaci smażonych paluchów oraz pączki Papanași.

Największe emocje wywołał jednak występ przebranych „Wampirzyc" z klasy II C, które zaprezentowały się w układzie tanecznym do utworu „"Dragostea Din Tei" rumuńskiego zespołu „O – Zone“. Uczniowie otrzymali za występ gromkie brawa.

Po burzliwych naradach, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

ryneczek2018

Zdjęcia można zobaczyć w naszej Galerii.

Opiekun Klubu - Iwona Wójcik