• Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Odkryjmy na nowo wiersze Marii Konopnickiej.

Oddaj używany telefon komórkowy - nagrody czekają.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji ekologicznej.

03 2019

27 lutego 2019 roku dwie dwuosobowe drużyny w składzie:
Natalia Pudo i Michał Róg z III C oraz Jan Turula i Maciej Malik z 8b
reprezentowały naszą szkołę w XVII „Wojewódzkim Konkursie o Unii Europejskiej ”.

Organizatorem Konkursu był Pałac Młodzieży w Katowicach. Celem konkursu było rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz umożliwienie zdolnym uczniom zaprezentowania swej wiedzy i umiejętności poza macierzystą szkołą.

Tematyka Konkursu obejmowała takie zagadnienia jak: geneza Unii Europejskiej, struktura organizacyjna UE, swobody unijne, symbole UE, ogólna wiedza geograficzna, historyczna i kulturowa na temat krajów członkowskich.

Konkurs miał uroczystą oprawę. Po powitaniu uczestników i ich opiekunów przez Dyrektora Pałacu Młodzieży uczniowie obejrzeli wokalno – taneczny występ artystyczny
w wykonaniu solistek Studia Tańca i Studia Śpiewu oraz zespołu folklorystycznego działającego przy Pałacu Młodzieży oraz wysłuchali prezentacji o Parlamencie Europejskim.
Po obejrzeniu prezentacji uczniowie przystąpili do rozwiązywania pytań konkursowych,
a na zakończenie uczestnicy otrzymali poczęstunek.

W grupie wiekowej 13 – 15 lat wzięło udział 45 drużyn. Maksymalny wynik do uzyskania
w konkursie przez drużyny wynosił 40 punktów. Zwycięzcy konkursu uzyskali 35 punktów. Nasi uczniowie zajęli w konkursie wysokie miejsca i znaleźli się tuż za podium.

Wyniki reprezentantów naszej szkoły:

drużyna: Jan Turula i Maciej Malik z 8b zdobyła 30 pkt – co daje w klasyfikacji ogólnej 5. miejsce
drużyna: Natalia Pudo i Michał Róg z III C zdobyła 26 pkt - co daje w klasyfikacji ogólnej 8. miejsce

Nie wynik jednak jest najważniejszy, bo jak powiedział św. Augustyn z Hippony „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”

Gratulujemy wiedzy i wysokiego wyniku
Iwona W.