bip logo

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

• Jasełka

22-26.10.2018 r. to "Tydzień bez plecaka w szkole".

Zachęcamy do udziału w szkolnej akcji.

14.11.2018 r. - Miejski konkurs "Magiczne wiersze".

Kolejna edycja konkursu "Magiczne wiersze".

Rekrutacja do projektu realizowanego na PŚl.

Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym.

Druga edycja konkursu pod patronatem radia eM.

Zachęcamy do konkursu literackiego "Opowiem wam historię".

Co uczniowie robią po lekcjach
w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 w Katowicach?

Tego typu pytanie zadają sobie niejednokrotnie mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia, którzy są rodzicami dzieci w wieku szkolnym. Jak znaleźć kogoś, kto w mądry sposób zaproponuje naszym pociechom "lekarstwo na nudę"?
Częściowo odpowiedź na to pytanie znaleźli rodzice uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1, bo tu realizowany jest Środowiskowy Program Profilaktyczny pod nazwą "DZIECI TYSIĄCLECIA - INTEGRACJA".

Pod tą nieco tajemniczą nazwą kryje się sposób zagospodarowania czasu wolnego dzieci poprzez zaproponowanie im różnorodnych form aktywności - tak fizycznej, jak i umysłowej.

Popołudniami oraz w weekendy dzieci mogą spotkać się ze swoimi nauczycielami w nieco innej, "nielekcyjnej" atmosferze. Mogą poćwiczyć w sali gimnastycznej, spełnić się artystycznie poprzez udział w zajęciach plastycznych, teatralnych, muzycznych, pogłębić umiejętności posługiwania się komputerem, czy pod okiem nauczyciela odrobić lekcje lub lepiej poznać świat w trakcie wyjść lub wycieczek programowych. Są też zajęcia wspomagające rozwój dzieci o charakterze terapeutycznym. Dzieci mogą też uczestniczyć w zajęciach na basenie szkolnym pod opieką trenera pływania i ratownika.

W ramach programu organizowane są nawet zajęcia sportowe dla rodziców.

Trzykrotnie w trakcie roku szkolnego modyfikowana jest oferta programowa, realizatorzy proponują dzieciom i młodzieży atrakcyjne i potrzebne formy spędzania czasu wolnego.

Aktualna oferta w zakładce "Zajęcia dodatkowe".