• Zakończenie roku 2018/2019

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Akcja "Przerwany marsz". Stwórzmy "Pamiętniki Pokoleń".

Mija 80 lat od wybuchu II wojny światowej.

"Przyroda wokół stawów" - nr projektu L9/14/VI autorstwa pani mgr Edyty Grabizny-Kusz dot. ścieżki wokół stawu Maroko.

Zagłosuj w VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

Szkolni koordynatorzy:

mgr Zofia Nowak, mgr Agnieszka Siatkowska, mgr Alicja Wiśniowska, mgr Helena Dryja

pdf Zadania szkolnego koordynatora SPZ

Zobacz link

W dniu 17.05.2019 w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie odbył się Dzień Galaretki. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy mogli zjeść smaczną galaretkę. Galaretkami można było częstować się także podczas V Środowiskowych Spotkań Edukacyjnych.

galaretka2019

Zespól ds. Promocji Zdrowia

I miejsce zdobyły oddziały: 2a, 4c, 6a.
Uczniowie mieli przygotować planszę/plakat związany ze szkodliwymi produktami, które można znaleźć w jedzeniu. Były to m.in. zagęszczacze, emulgatory, glutaminian potasu, konserwanty. Dodatkowo musieli wskazać ich zdrowe zamienniki.
Dzięki temu zadaniu nasi uczniowie stali się bardziej świadomymi konsumentami, dowiedzieli się, jak zadbać o swoje zdrowie i przekonali się, że czytanie etykiet ze składem nie jest startą czasu.
wiem co jem 2019
Zofia Nowak

kanapki201810.10.2018 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Kanapkowy, który adresowany był do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Jury konkursowe miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż kanapki były wykonane niezwykle pomysłowo! Z tac i talerzy spoglądały m. in. myszki, hipopotamy i krokodyle. Poza estetyką wykonania i sposobem zaprezentowania brany był pod uwagę dobór składników odżywczych - w myśl zasady "Kto nie wyda na kucharza, ten wyda na lekarza".
Oto zwycięzcy, dla których sprostanie wymogom okazało się bułką z masłem:
I miejsce: klasa 1b
II miejsce: klasa 2b
III miejsce: klasy 2a, 2c i 3a

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Zespół ds. Promocji Zdrowia

Dziś zakończył się w naszej szkole tydzień pełen kolorów i witamin, świętowaliśmy bowiem Tydzień warzy i owoców.

W poniedziałek uczniowie klas 1-3 tworzyli z balonów owoce i warzywa oraz wykonywali dotyczące ich prace plastyczne, którymi została udekorowana szkoła.
We wtorek mogliśmy się cieszyć cały dzień nie tylko wyglądem, ale też smakiem bananów, śliwek czy marchewek.
Na środę zaplanowano konkurs kanapkowy dla młodszych klas, który pokazał niezwykłą inwencję twórczą dzieci oraz ich wiedzę na temat zdrowego komponowania tego popularnego składnika II śniadania.
Natomiast w czwartek na szkolnych korytarzach zostały wystawione znane i mniej znane płody ziemi.
Na zakończenie tygodnia, w piątek, nauczyciele różnych przedmiotów poruszali na swoich zajęciach tematykę zdrowego odżywiania.
Wszystkie te działania miały na celu przypomnieć nam, że rośliny są piękne, smaczne i zdrowe i że muszą być niezbędnym elementem naszego codziennego pożywienia, jeśli chcemy zdrowie utrzymać.
W myśl powiedzenia Hipokratesa „Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób”.

Zespół ds. Promocji Zdrowia

twio2018  kanapki2018

Zgodnie z tradycją naszej szkoły ponownie
obchodziliśmy Dzień Galaretki.