• Jasełka 2018

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

szlakiem basni V2019

20 maja uczniowie oddziałów 1-3 mieli możliwość obejrzenia przedstawienia „Szlakiem Baśni” w wykonaniu Aktywu bibliotecznego. Przedstawienie zachęcało do czytania książek, korzystania z zasobów biblioteki szkolnej oraz sprawdzało wiedze uczniów na temat baśni i postaci bajkowych.

mgr Aleksandra Kubis-Szlachta

Do 7 czerwca trwa zbiórka makulatury i innych surowców wtórnych.

Do 7 czerwca uczniowie zwracają do biblioteki wszystkie wypożyczone książki.

Podręczniki uczniowie zwracają wg harmonogramu --> Zwrot podręczników do biblioteki.

18 czerwca – Dzień wychowawcy klasy wraz z apelem podsumowującym tegoroczne konkursy:

• klasy 1 – 3   8:00 – 11:30
  • klasy 4 – III   8:45 – 12:25

Obiad od godz. 11.30, przewozy odjeżdżają w tym dniu ok. 15.00.

18 czerwca - uroczystości pożegnania absolwentów:

• szkoły podstawowej o godz. 17:00
  • oddziałów gimnazjalnych o godz. 18:15

Zapraszamy uczniów, rodziców i wszystkich Przyjaciół szkoły.

Przypominamy uczniom o stroju galowym.

k niem V2019 Miło nam poinformować, że

uczniowie naszej szkoły: Julia Karaszewska z III C i Nikodem Świderski z III A znaleźli się w gronie zwycięzców Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego "Historia i Kultura Krajów Niemieckojęzycznych", zajmując zaszczytne III miejsce. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Katowice. Konkurs odbył się 20 maja w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jerzego Ziętka w Katowicach i składał się z dwóch części: testu leksykalno – gramatycznego oraz quizu wiedzy z zakresu geografii, historii, polityki i kultury krajów niemieckojęzycznych.

Bravo2

Gratuluję sukcesu
Iwona Wójcik

16 maja uczniowie klas 1a i 2b kontynuowali zajęcia w ramach Akademii Młodego Wieku, które prowadzane są w Rondzie Sztuki. Zajmowali się tym razem „Papierkową robotą”. smile
Uczniowie poznawali historię papieru. Obejrzeli prezentację multimedialną. Dowiedzieli się, jakie sekrety kryje w sobie papier, skąd pochodzi i do czego możemy go wykorzystywać. Wykonywali również papierowe notesy ozdabiane inicjałami oraz tworzyli własne kompozycje literowe. Z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia. Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

A. Brodacka, A.Brzezina, B. Ogórek

18 maja 2019 r. członkowie Koła Młodego Ekologa wybrali się do Ogrodów Kapiasa w Goczałkowicach-Zdroju. Ogrody są pełne zielonych zakątków i wspaniałym miejscem dla osób doceniających piękno roślin. Ogromne wrażenie zrobiły na nas ogrody tematyczne, szczególnie: angielski i śródziemnomorski. Znajdują się tutaj liczne ławeczki, altanki oraz zaciszne i zacienione kąciki będące idealnym miejscem do odpoczynku w upalny sobotni dzień. Zapoznaliśmy się z różnymi gatunkami roślin jednorocznych, dwuletnich czy bylin.

Edyta Grabizna-Kusz, Romana Rygielska