sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

sp58 logo pr 01

ZAPROSZENIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach
zaprasza do wzięcia udziału w  IV Gimnazjalnym Dniu Kariery
organizowanym w dniu 20 marca 2018 r. w godzinach 16.00 - 18.30. w formie minitargów edukacyjnych
celem prezentacji oferty szkół ponadgimnazjalnych uczniom i rodzicom.

Program spotkania:
16.00-18.30
Prezentacja oferty szkół ponadgimnazjalnych na stanowisku w sali gimnastycznej.
Dyżur doradcy zawodowego.

Podczas obchodów tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu szczególnie podkreślaliśmy, jak ważny jest szacunek nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby - jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Tegoroczne hasło DBI „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” zwraca uwagę na niepokojące zjawiska w sieci, m. in.: cyberprzemoc, hejt, seksting czy ksenofobia. Poniżej przypominam zasady bezpiecznego Internetu.
bezpieczny internet

Sandra Jakubowska

Zachęcamy uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu "Młody lingwista" z języków: polskiego, angielskiego, niemieckiego. Konkurs jest płatny, wymaga pisemnej zgody rodzica. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele przedmiotu.

dzien otwarty2018

dzien jezyka 21 lutego stajemy się ponownie purystami! Pamiętajcie, to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego!

Dzien jezyka ojczystego

Zapraszamy rodziców na wywiadówkę 13 lutego 2018 r. (wtorek) wg: Harmonogram zebrań z rodzicami.

Zapraszamy do udziału w szkolnej zabawie walentynkowej, która odbędzie się we wtorek 13.02.
W planie:

• walentynkikonkurs na wiersz o tematyce miłosnej dla klas 4-7 SP i II-III GIM,
  • konkurs na najładniejszą walentynkę dla klas 1-3 SP,
  • konkurs tańca w parach,
  • dedykacje muzyczne,
  • poczta walentynkowa,

Zachęcamy także do ubrania się na czerwono lub różowo. Mile widziany będzie też motyw serc. 13.02 to również koniec karnawału, więc niech maski karnawałowe pójdą w ruch!

Życzymy udanej zabawy  i mile spędzonego dnia zakochanych!

serca1

RODZICE I UCZNIOWIE
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 58 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI w KATOWICACH

Dyrekcja Szkoły informuje, że w okresie ferii zimowych w dniach

29.01. – 09.02.2018 r.

będzie udostępniony dla uczniów basen szkolny wg harmonogramu (kliknij).

Zachęcamy do przeczytania Listu okolicznościowego Rzecznika Praw Dziecka - pana Marka Michalaka -
skierowanego do Uczniów, Rodziców i Nauczycieli
z okazji ogłoszenia przez Sejm Roku 2018 -
Rokiem Ireny Sendlerowej.

Dla upamiętnienia polskiej historii i polskich bohaterów Sejm RP ustanowił rok 2018 m.in.:

• Jubileusz 100-lecia odzyskania NIepodległości
  • Rokiem Ireny Sendlerowej
  • Rokiem Praw Kobiet
  • Rokiem Zbigniewa Herberta
  • Rokiem Pamięci Powstania Wielkopolskiego.

Senat RP ustanowił rok 2018 m.in.:

• Rokiem Harcerstwa
  • Rokiem 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Konkurs plastyczny pt. Mądry Uczeń nie bazgrze po murach Komendy Miejskiej Policji w Katowicach na okres Ferii Zimowych 2018.

List Sznupka do uczniów

Ferie naSlaskim2018

--------------------------------------------------------

Pismo Wojewody Śląskiego w sprawie organizacji akcji Bezpieczne ferie.

--------------------------------------------------------

Ferie zimowe trwają od 29 stycznia do 09 lutego 2018 r.
Uczniowie, wypoczywajcie bezpiecznie!
Do zobaczenia 12 lutego.

Zachęcamy do przeczytania listu okolicznościowego Rzecznika Praw Dziecka do Dzieci i Młodzieży z okazji ferii zimowych.

Po półrocznej pracy uczniowie naszej szkoły zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą zabawę.

We wtorek 23 stycznia 2018 roku w godzinach od 14.30 do 16.30 odbył się bal karnawałowy. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Pięknie przystrojona sala, zmieniła się w salę balową, a przybyłe dzieci zachwyciły swoimi pięknymi strojami. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie. Bal urozmaicony był konkursami i zabawami, był również czas sna pamiątkowe zdjęcia. W przerwie uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Około godziny 16.30 zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów. Bardzo dziękujemy rodzicom, wszystkim wychowawcom, nauczycielom w przygotowaniu i przeprowadzeniu zabawy karnawałowej.
Zdjęcia w naszej Galerii.

Ewa Stanek