• Jasełka szkolne

• Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Rekrutacja elektroniczna. Rekrutacja od 23 marca 2020.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Organizacja pracy szkoły podczas epidemii.

Pobierz materiały, przeczytaj, skorzystaj :-)

Doradztwo zawodowe. Orientacja zawodowa. Wybór szkoły.

Poznaję - planuję - wybieram. Zapoznaj się z poradnikiem.

Wytyczne, terminy, procedury, prezentacje, porady.

Informacje dotyczące egzaminów ósmoklasisty w 2020 r.

W imieniu Uczniów klas ósmych zachęcamy do obejrzenia
przygotowanej przez nich prezentacji
z podziękowaniami
za zaangażowanie Dyrekcji, Nauczycieli i wszystkich Pracowników Szkoły,
za ich życzliwość, pomoc, przekazaną wiedzę i rozbudzane pasje przez wszystkie lata wspólnej nauki.

Dziękujemy w imieniu Absolwentów
Wychowawcy klas ósmych

Zaproszenie 3.07.20

Slajd

26 czerwca zakończył się rok szkolny. Ze względu na ograniczenia, bez uroczystej akademii. W reżimie sanitarnym zostały rozdane świadectwa uczniom oddziałów klas trzecich i ósmych.
   Dla jednych był to czas otrzymania tytułu absolwenta szkoły, dla innych zakończenia kolejnego etapu i promocja do kolejnej klasy. Były łzy pożegnań i kwiaty w podziękowaniu dla wychowawców.
   Uczniowie, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystym rozdaniu świadectw na terenie szkoły, spotkali się ze swoimi wychowawcami online.

Urszula Konrad

Dzień profilaktyki i wychowania
25 czerwca 2020 r. hasło tegorocznego dnia profilaktyki brzmiało
„ Moje wymarzone, bezpieczne wakacje”

Dzień był wyjątkowy po raz pierwszy cała społeczność naszej szkoły ze względów epidemiologicznych spotkała się online.
Na ten dzień zaplanowano działania tak, aby każdy mógł w nich uczestniczyć. Celem dnia profilaktyki było przypomnienie zasad zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach,  umiejętności przewidywania własnych działań, rozwijanie samodzielności i odpowiedzialności oraz zachęcenie do aktywnego wypoczynku.
W pierwszej części uczniowie układali „Wyrazowy wąż”,  przygotowana była gra „Dokończ zdanie”, „Skojarzenia” oraz „Moja walizka”, wszyscy uczniowie z radością przystąpili do zabawy.
W części drugiej przedstawiono prezentacje multimedialną „Bezpieczne wakacje”.
W kolejnej części,niewątpliwie wielką atrakcją dla dzieci było pisanie rymowanek oraz  przepisu na wymarzone, bezpieczne wakacje, w której mogli rozwijać swoje pasje oraz sztukę pisania wierszy.
W dalszej części młodzi artyści wykonali prace plastyczne.

Wszystkim dziękujemy za ten wyjątkowy dzień.
Urszula Konrad

pdf Lista osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w rekrutacji uzupełniającej (kliknij)

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

Na postawie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informuję, że:

• Administratorem przetwarzanych danych osobowych Szkoły Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej z siedzibą w Katowicach przy ul. Bolesława Krzywoustego 11, tel: 32/254 36 79, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych, którym jest Agata Krystek Jadwiżuk z inspektorem można się kontaktować za pośrednictwem poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub telefonicznie pod numerem 32/606 13 23.
  • Administrator przetwarza dane osobowe w celu realizacji zadań statutowych placówki oraz realizacji innych obowiązków wynikających z przepisów prawa krajowego.
  • Odbiorcami danych osobowych mogą być: Centrum Usług Wspólnych w Katowicach realizujące obsługę księgową, płacową oraz inne usługi związane z obsługą placówki; oraz firmy informatyczne, z którymi podpisane są stosowne umowy oraz inne podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  • Dane osobowe będą przetwarzane przez okres wskazany w przepisach prawa na podstawie, których dane są przetwarzane, a dane archiwalne przez czas wynikający z ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.
  • Osobie, której dane są przetwarzane przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, usunięcia i prawo do przenoszenia danych. Prawa te są realizowane uwzględniając przepis prawa na podstawie, którego dane są przetwarzane oraz uwzględniając obowiązek wywiązania się przez administratora z obowiązków wynikających z przepisów prawa i realizacji nałożonych zadań.
  • W przypadku uznania, iż przetwarzanie podanych danych osobowych narusza przepisy prawa, posiadają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
  • Administrator nie wykorzystuje Państwa danych osobowych do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym do profilowania.
  • Zasady przetwarzania Państwa danych na stronach WWW szkoły określa Polityka Prywatności dostawcy serwisu internetowego, na których znajduje się strona WWW.

Zachęcamy do przeczytania listu Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia
zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020.

dgg2020

GÓRA GROSZA 2019/2020

W kończącym się roku szkolnym nasza szkoła z inicjatywy
Samorządu Uczniowskiego
przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji “Góra Grosza”.
Uzbieraliśmy 324, 05 zł!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do usypania tylu groszy.