sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
 • Jasełka

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 • III Bieg Rodzinny

 • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

 • Wizyta gości z Erasmus+

 • Nauczyciele na scenie

 • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

 • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

Godziny otwarcia i regulaminy

 Regulamin biblioteki, ICIM, czytelni

 Procedura ewidencjonowania i udostępniania podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych

 Regulamin wypożyczenia bezpłatnych podręczników

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej 2017/2018 

PONIEDZIAŁEK   745– 1045; 1135  – 1235
WTOREK 745 – 1240; 1330 – 1430
ŚRODA 745 – 1535
CZWARTEK 755 – 855 ; 940 – 1240
PIĄTEK 745 – 1240

  

BIBLIOTEKA JEST MIEJSCEM ZACZAROWANYM:
BLISKO TU DO BAJKI I PRAWDY, DO UŚMIECHU, DO WZRUSZEŃ...

Księgozbiór z ICIM

 

KSIĘGOZBIÓR

Biblioteka szkolna pełni funkcję nowoczesnego centrum informacji dydaktycznej szkoły. To jedno pomieszczenie, które pełni funkcje: wypożyczalni, czytelni oraz ICIM.

Księgozbiór biblioteki szkolnej liczy obecnie ok. 11.500 tys. woluminów. Gromadzone są m.in.: lektury, podręczniki, literatura dziecięca i młodzieżowa, książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy, słowniki, albumy, zbiory multimedialne oraz literatura pedagogiczna, psychologiczna i metodyczna dla nauczycieli.

Wydzielony i oznaczony został księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie ogólne i specjalne, słowniki językowe i rzeczowe, albumy malarstwa oraz inne pozycje z różnych dziedzin wiedzy. Zbiory zostały sklasyfikowane według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD). Gromadzimy także czasopisma zarówno dla uczniów (Victor junior, Victor gimnazjalista), jak i dla nauczycieli (Biologia w szkole, Geografia w szkole). Ponadto biblioteka gromadzi również kasety video - głównie audycje edukacyjne, a także ekranizacje lektur szkolnych i inne filmy oraz encyklopedie i słowniki na CD.

Czytelnia to kącik, w którym uczniowie mogą odrobić lekcje, usiąść i poczytać książkę lub czasopismo.

 

ICIM

Od grudnia 2007 roku w bibliotece szkolnej można korzystać z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM) współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego EFS,które służy uczniom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz społeczności lokalnej jako źródło wiedzy i informacji.

Centrum dysponuje czterema komputerami i jednym wielofunkcyjnym urządzeniem sieciowym (drukarka, kopiarka, skaner) oraz edukacyjnym oprogramowaniem multimedialnym. Dostęp do internetu jest monitorowany przez program cenzorski Opiekun Ucznia, blokujący treści niestosowne bądź szkodliwe wychowawczo.

Korzystanie z Centrum jest BEZPŁATNE dla uczniów, nauczycieli i rodziców uczniów. Centrum służy przede wszystkim do celów edukacyjnych, nie ma charakteru kafejki internetowej, dlatego zabronione jest korzystanie z komunikatorów, wysyłanie sms-ów czy wchodzenie na czaty. Szczegółowe zasady korzystania z Centrum przedstawia regulamin, z którym każdy użytkownik musi się zapoznać.

 

Nowości w bibliotece

Czerwiec 2017

n maj 1 n maj 2

SCOOBY-DOO SUPERKOMIKS - W KOSMOSIE

To My - Tajemnicza Spółka, czyli czwórka niezwykłych nastolatków Velma, Daphne, Fred i Kudłaty oraz ich nieustraszony czworonożny przyjaciel - pies Scooby-Doo! Na co dzień zajmujemy się rozwiązywaniem najbardziej potwornych zagadek kryminalnych. Zawsze udaje nam się rozwiązać problem dzięki naszemu sprytowi i odwadze.

PRZYGODY KOTA SZAŁAWIŁY - ROCARD ANN 

Pewnego dnia uczony Arys-Koteus wyrusza w daleką wyprawę i znika bez wieści. W tym czasie do Zamkowej Kot-Liny przybywa kot Szaławiła. Tylko on ma dość odwagi, aby wyruszyć na poszukiwanie zaginionego...

A W WIGILIĘ PRZYJDZIE NIEDŹWIEDŹ - JANOSCH

Dwadzieścia cztery historyjki na święta Bożego Narodzenia - po jednej na każdy dzień aż do Wigilii. Wigilijny Niedźwiedź wędruje przez świat i zbiera od wszystkich życzenia, by obdarować każdego wymarzonym prezentem. W lesie przy żłóbku spotykają się znane z poprzednich książeczek postaci: mały Tygrysek, wielki Niedźwiedź, Maja Papaja, Kacperek Gadułka i inni. Wszyscy z biciem serca czekają, co przyniesie im Wigilijny Niedźwiedź i czy spełnią się ich wielkie marzenia. Piękna opowieść o tym, że trzeba się dzielić, wspomagać w biedzie i nieszczęściu, po prostu być dobrym dla innych.

CODE LYOKO 1. OSTATNI KLAPS - EMMANUELLE FUMET

Cześć! Jestem Jeremy. Chodzę do czwartej klasy i jestem informatycznym geniuszem. Moi przyjaciele to Yumi, Ulrich i Odd. Odkryłem sposób na przemieszczanie się po wirtualnym świecie Lyoko. Jednak nie są to zwykłe podróże. Naszym zadaniem jest przeszkodzenie wirusowi Xana w zniszczeniu Ziemi. Pamiętajcie, że te informacje objęte są najwyższą tajemnicą. Jakiś reżyser filmowy prosto z Hollywood jest blisko odkrycia naszego sekretu. Nie możemy do tego dopuścić.

CODE LYOKO 2. ZERO GRAWITACJI - EMMANUELLE FUMET  

Dzisiaj jest finał wielkiego międzyszkolnego turnieju, a Ulrich jest naszą gwiazdą w ataku! Nie ma mowy, żeby Xana popsuł nam zabawę swoimi eksperymentami z grawitacją?

CODE LYOKO 3. KOD: ZIEMIA - EMMANUELLE FUMET

Dzisiaj jest ważny dzień. W końcu będę mógł uruchomić program, który zmaterializuje naszą przyjaciółkę Aelitę. Ale uwaga! Jim Moral's, nadzorca internatu i szkolny trener, śledzi każdy nasz ruch...

CODE LYOKO 4. FALSTART - EMMANUELLE FUMET  

Dzisiaj jest jej pierwszy dzień w szkole od czasu materializacji Aelity. Już było spokojnie, ale niespodziewanie naszą szkołę opanowały wielkie insekty. Jestem pewien, że to sprawka X.A.N.A.!

SERIA: CIEKAWE DLACZEGO

Pająki tkają sieci i inne pytania na temat owadów.
Zbudowano piramidy i inne pytania na temat starożytnego Egiptu.
Węże zrzucają skórę i inne pytania na temat gadów.
Burczy mi w brzuchu i inne pytania na temat ciała.
Gwiazdy migoczą i inne pytania na temat kosmosu.

ARTEMIS FOWL - EOIN COLFER

Nowoczesna opowieść o wróżkach, trollach i elfach. Tytułowy Artemis to przedsiębiorczy i niezwykle inteligentny dwunastolatek, potomek sławnego, przestępczego rodu. Pewnego dnia postanawia ukraść elfom ich legendarny skarb i przywrócić rodzinie renomę. Najnowsza ludzka i krasnoludzka technologia, magiczne zaklęcia, szybka akcja i błyskotliwe dialogi – to wszystko sprawia, że „Artemis Fowl” stanowi prawdziwe zagrożenie dla Harrego Pottera.

 

Maj 2017

WSZYSTKIE ŚLEDZTWA DETEKTYWA ANATOLA KRADZIEŻ TO NIE ZABAWA - LAROCHE SOPHIE

Anatol dał się poznać jako sprytny, szkolny detektyw, a wieści o jego umiejętnościach rozniosły się po całej szkole. Nasz młody detektyw nie musi już szukać zajęcia, to inni proszą go o pomoc w rozwikłaniu przeróżnych zagadek. Jednak, zamiast święcić triumfy, Anatol boryka się z różnymi problemami, a do tego najlepsza koleżanka, Filo, postanowiła ratować planetę. Tego już za wiele...

FINN NIEPOSKROMIONY - OLIVER USCHMANN

Trzej przyjaciele, którzy razem pokonali niejedną trudność. Nowe zadanie, które na początku wydaje się niemożliwe do wykonania. I tajemniczy obcy, który wszystko potrafi i wyciśnie z chłopaków siódme poty.

NA TROPIE OGRA - EVA IBBOTSON

Mieszkańcy pensjonatu dla Niezwykłych Stworzeń przy Whipple Road 26, troll Ulf, czarodziej Brian Brainsweller i Wiedźma z Dribble, a także zupełnie zwyczajny chłopiec o imieniu Ivo mają do wypełnienia niebezpieczną misję. Muszą uwolnić księżniczkę Mirellę więzioną przez budzącego grozę ogra z Oglefort. Jednak kiedy docierają na miejsce, okazuje się, że ogr przechodzi załamanie nerwowe, a księżniczka nie ma najmniejszego zamiaru wracać do swojego królestwa. Czy czwórce przyjaciół uda się uratować ogra i doprowadzić sprawy do szczęśliwego końca?

KTOŚ BARDZO PODEJRZANY- MARIUSZ NIEMYCKI

Żeby przerwać dojmującą nudę, Patryk wzywa wszystkich na naradę. I od razu coś się zaczyna dziać. W Bukowej Górze pojawia się tajemniczy Niemiec i jest niezwykle zainteresowany starą kuźnią. Puszysta Sabunia nie poznaje Basi i Maćka, z czego wynikają nieoczekiwane wypadki. Wiele zamieszania wprowadza też bursztynowe serduszko, a kiedy Jędrek Siajniaguła okazuje się kimś zupełnie innym, wszyscy mają dość.

LOLA GOTUJE - ISABEL ABEDI

Lola lubi sobie wyobrażać, kim by była, gdyby nie była sobą. Wcielała się już w piosenkarkę, supernianię, konsultantkę ślubną, dziennikarkę... Tym razem jednak nie wie, kogo ma udawać! To prawdziwy kryzys tożsamości! Próbowała już zostać zakonnicą (za nudne) i grabarzem (za smutne). Na szczęście szkolna codzienność podsunęła jej zbawienny pomysł. Lola z entuzjazmem zgłosiła się do projektu "Perfekcyjna kolacja". Hurra! Jako sławna kucharka Cocada Delicada na pewno uszczęśliwi cały świat.

KAPITAN AMERYKA. ARMIA PRZYSZŁOŚCI - SIGLAIN MICHAEL

Steve Rogers budzi się po 70 latach hibernacji w XXI wieku – zupełnie innym świecie, pełnym nowoczesnych technologii. Nie potrafi odnaleźć się w tej obcej dla siebie rzeczywistości, poza momentami, kiedy staje się Kapitanem Ameryką. Gdy Tarcza dowiaduje się, że agenci Hydry rosną w siłę i zaczynają zagrażać światu, Nick Fury wzywa Steve’a, aby przywdział swój kostium i powstrzymał diabelski plan Hydry. Ale nawet dzielny Kapitan Ameryka nie jest gotowy, by zmierzyć się z nowym przywódcą Hydry – Arminem Zolą, dawnym wrogiem Kapitana, który odrodził się jako potężny robot i zamierza stworzyć Superżołnierzy – armię robotów nazywaną Armią Przyszłości, by przejąć panowanie nad światem i zniszczyć Kapitana Amerykę oraz Tarczę raz na zawsze. Pokonany Steve musi teraz polegać na pomocy innych – Czarnej Wdowy i Falcona – by zmierzyć się z tym, czego nie rozumie: wrogiem, który używa nowoczesnej technologii do swoich niecnych planów. Kapitan Ameryka jest teraz jedyną nadzieją dla świata!

KOPCIUSZEK

lla jest wyjątkową dziewczyną. Cytuje sztuki Szekspira i darzy sympatią każde stworzenie, które spotyka na swojej drodze. Przyjaźni się nawet z myszami mieszkającymi w ścianie jej pokoju! Wierzy w moc dobroci i w to, że każdy człowiek w głębi serca jest szlachetny. Jednak gdy spotyka ją nieopisana tragedia, a radosne dotąd życie zmienia się w niedolę, wszystkie te zalety zostają wystawione na próbę. Kit jest marzycielem owładniętym myślą o świecie, w którym wszyscy ludzie żyją w szczęściu i pokoju. Tęskni za swobodą i za dniami wolnymi od nudnych obowiązków. Nie chce ćwiczyć się w szermierce ani godzinami pozować do obrazów. Woli spacerować po ukochanym ogrodzie swojej matki. Nikt nie miałby nic przeciwko tym życzeniom, gdyby nie to, że Kit jest następcą tronu... Oto opowieść o dobroci i odwadze, o niepowetowanej stracie i wielkiej, szczerej miłości. Oto opowieść o Kopciuszku.

KAŚKA PODRYWACZKA - FOX MARTA

Kaśka Podrywaczka to mądra i napisana z humorem powieść Marty Fox o zbuntowanej nastolatce, uwielbiającej taniec i dyskoteki. Autorka młodzieżowych bestsellerów i tym razem w sposób otwarty i bezpośredni porusza problem dojrzewania, rozwichrzonych emocji, zaufania, buntu wobec niekoniecznie przykładnych dorosłych, przyjaźni, miłości.

ZODIAK DZIEDZICTWO. NARODZINY MOCY - STAN LEE

Szkolna wycieczka do Chin rozmija się z oczekiwaniami Stevena Lee. Po pierwsze, w nowym kraju czuje się obco, choć wszyscy spodziewają się, że odnajdzie się tam bez trudu. Po drugie, w odwiedzanym muzeum brakuje wielu odjazdowych eksponatów. A potem... Cóż, potem przez przypadek natrafia na prastare baseny wypełnione mocą związaną z chińskim Zodiakiem. Jak na złość tajna organizacja o nazwie Vanguard przeprowadza właśnie niebezpieczny rytuał, mający na celu okiełznanie tej mocy. Steve całkiem nieoczekiwanie zyskuje moce Tygrysa, dzięki którym dysponuje niezwykłą siłą i instynktem zabójcy, po czym przyłącza się do grupy mającej na celu powstrzymanie Vanguardu. Choć jest bystrym i przedsiębiorczym czternastolatkiem, który potrafi wybić pięścią dziurę w ścianie, potęga Vanguardu nie ma sobie równych na całym świecie. A przynajmniej tak uważają jej przywódcy.

ZODIAK. TOM 2. DZIEDZICTWO. POWRÓT SMOKA - STAN LEE

Rok temu Steven Lee, wraz z otrzymaniem nadludzkich mocy, został rzucony do walki z wrogiem. Tym razem najniebezpieczniejszy człowiek na świecie pojawia się ponownie i nie jest on jedynym zagrożeniem, któremu Steven będzie musiał stawić czoła. Dysponujesz potężnymi supermocami i ktoś Cię ściga, komu zaufasz? Kiedy niebezpieczna moc smoka ukryta w Jasmine rośnie, Steven usiłuje utrzymać swoją drużynę w komplecie. Gdy relacje z sojusznikami stają się napięte, granica między „dobrymi”, a „złymi” zaciera się coraz bardziej. Historia osiąga swój punkt kulminacyjny w najbardziej nieoczekiwanym momencie!

SAGA OGNIA I WODY - TOM 4. POMYŚLNE WIATRY - JENNIFER DONNELLY

Czwarta księga Sagi, którą rozpoczął Wielki Błękit W tym tomie Astrid musi opuścić przyjaciółki, by w końcu skonfrontować się ze swoim przodkiem – mitycznym Orfeo. To on jest najpotężniejszym magiem w dziejach podwodnego świata. Tymczasem Serafina, na czele Czarnych Płetw i oddziałów goblinów, wyrusza do walki przeciwko Valeriowi i jeźdźcom śmierci Czy Serafina powróci żywa? Czy jeszcze kiedyś zobaczy swoje królestwo i ukochanego Mahdiego? Jak daleko posunie się Orfeo?

SAGA OGNIA I WODY – TOM 2. GNIEWNA FALA- JENNIFER DONNELLY

Serafina, Neela, Ling, Ava, Becca i Astrid, Syreny z Sześciu Syrenich Królestw, rozrzuconych po wszystkich morzach i słodkowodach, zostały wezwane przez Babę Vraję - rzeczną czarownicę. Od niej dowiedziały się o sobie niesamowitej prawdy - są potomkiniami Sześciorga Władców, największych magów w historii, którzy rządzili imperium Atlantydy. Po upływie setek tysięcy lat pierwotne zło które doprowadziło do ruiny Atlantydę, powróciło i zagraża całemu Królestwu Syren. Tylko następczynie Wielkich Władców mogą stawić czoła bestii, muszą jednak odnaleźć pradawne magiczne talizmany. Serafina uważa, że jej talizman jest ukryty na wraku statku. Kiedy próbuje przedostać się na wrak, dostrzega patrol bandyckich zdrajców, którym dowodzi ktoś bardzo bliski jej sercu... Syrena jest załamana, a krótka chwila zawahania i rozterki będzie katastrofalna w swoich skutkach.

SAGA OGNIA I WODY. TOM 1. WIELKI BŁĘKIT - JENNIFER DONNELLY

Głębiny oceanu skrywają wiele tajemnic. Jedną z nich jest świat podwodnych syren, które rządzą królestwami i panują nad wszelkimi morskimi stworzeniami. Córka królowej, Serafina, ma wkrótce przejść przez obrzęd inicjacji i zostać oficjalnie uznana za następczynię tronu. Ma również zostać żoną księcia z sąsiedniego królestwa, aby połączyć silnym sojuszem obie krainy i stawić czoła ewentualnym wrogom. Kiedy nadchodzi wielki dzień, księżniczka staje przed ludem i śpiewa pieśń władzy i siły, opowieść o królestwie Miromary. Niestety najważniejsza chwila jej życia, staje się jednocześnie tą najtragiczniejszą. Czarni najeźdźcy atakują pałac, zabijają ojca Serafiny, a królową ciężko ranią. Syrena musi uciekać, zostawiając za sobą całe dotychczasowe życie i wszystkich, których kocha. Jest przy niej jedynie jej wierna przyjaciółka, Neela. Obie dziewczyny, przerażone niespodziewanym atakiem, nie wiedzą, dokąd powinny się udać. Prześladowcy ciągle depczą im po piętach, ale syreny zyskują także nieoczekiwanych sojuszników. Serafina wciąż wspomina niepokojące sny, przywołujące dawną legendę i zdaje sobie sprawę, że opowiadają one prawdziwą historię. Pewnego dnia stara czarownica przywołuje obie syreny i każe im odnaleźć jeszcze cztery towarzyszki – tylko w grupie będą w stanie przeciwstawić się narastającemu złu i pokonać morskiego potwora. Każda z syren posiada niezwykły dar – czy potrafią nad nim zapanować i wspólnie uratować podwodny świat?

LEKSYKON FILMU ŚWIATOWEGO

Leksykon filmu światowego to książka dla wszystkich miłośników kina. Zaprezentowano tu sylwetki kilkunastu wspaniałych reżyserów, gdyż nie sposób byłoby opisać w jednej publikacji wszystkich tych, których twórczość zasługuje na uznanie. Tworzą zupełnie inne filmy, mają różnych widzów, ale łączy ich jedno – niezwykły talent. W tej niezwykłej książce z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Interesujące teksty dopełniają kolorowe zdjęcia i ciekawa szata graficzna.

ILUSTROWANA ENCYKLOPEDIA DINOZAURY

Od dawien dawna człowiek interesował się swoim otoczeniem, tym co dała mu przyroda. Świat natury, jak i świat stworzony przez człowieka, jest tak ogromny i zróżnicowany, że ich poznawanie zajęłoby nieskończenie wiele czasu. Zaprezentowana kolekcja porusza szeroki zakres tematów, których poznawanie czyni czytelnika wielkim odkrywcą. Każdy album zawiera zbadane informacje, a wyjątkowe ilustracje wzbudzą na pewno jeszcze większe zainteresowanie.

POLSKA GOLA! HISTORIA POLSKIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Polska gola! Historia polskiej piłki nożnej to książka dla pasjonatów tego porywającego sportu. Podczas meczy całe rzesze Polaków śledzą z zainteresowaniem zawodników przemieszczających się po zielonej murawie, by umieścić piłkę w bramce drużyny przeciwnej. Dziś piłka nożna to zabawka prawie każdego małego chłopca, a także niektórych dziewczynek, trudno więc uwierzyć w to, że dawniej była ona towarem trudnodostępnym. Kto i kiedy sprowadził do Polski pierwszą futbolówkę oraz przywiózł i przetłumaczył zasady gry? W jaki sposób na przestrzeni lat ewoluowała Polska piłka nożna? Kiedy powstały pierwsze kluby piłkarskie? Na te wiele innych pytań można znaleźć odpowiedzi w tej niezwykłej książce.

Kwiecień 2017

AFRYKA KAZIKA - WIERZBICKI ŁUKASZ

Opowiadania dla dzieci napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika.

PIĄTKA Z ZAKĄTKA - DRZEWIECKA KRYSTYNA

Niezwykle zabawna książka o świecie widzianym oczami dziesięciolatka - o śmiesznych wydarzeniach w domu i w szkole, podwórkowych przygodach, pomysłowych zabawach, małych i większych problemach, o rodzicach, nauczycielach i kolegach z klasy. Akcja jest osadzona w realiach lat dziewięćdziesiątych, a dowcipne komentarze i celne obserwacje są znakomitym dopełnieniem pełnych humoru opowiastek.

SŁUP SOLI - ZUBRZYCKA ELŻBIETA

Dręczenie dzieci przez dzieci staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem. Ta książka pokazuje, jak milczenie i bierna postawa obserwatorów wspiera szkolnych dręczycieli i zachęca ich do działania. Co może zrobić pojedyncze dziecko, aby się przeciwstawić? Niewiele. A grupa? O wiele więcej, najpierw jednak musi powstać. W tym opowiadaniu chłopiec, który boi się i nie cierpi dręczenia, pod wpływem swojego brata, zaczyna działać...

KUBA I BUBA CZYLI AWANTURA DO KWADRATU - KASDEPKE GRZEGORZ

Kuba i Buba są bliźniakami. Jak łatwo się zorientować, jedno z nich jest dziewczynką, a drugie chłopcem. Rzecz w tym, że nie zawsze wiadomo, które jest które, bo Kuba zachowuje się czasami jak dziewczynka, a Buba wręcz przeciwnie.
Oboje zgodnie występują w zbiorze opowiadań "Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu".
Każde opowiadanie o niesfornych (bywa, że nieznośnych) bliźniakach jest uzupełnione zadaniem do wykonania: zabawnym quizem do rozwiązania, grą planszową, przepisem na pyszności, przepisem na udaną gimnastykę, instrukcją do wykonania żaglówki-cud itd.

ZIELONY I NIKT - STRZAŁKOWSKA MAŁGORZATA

Obsypana nagrodami, pierwsza część baśniowego tryptyku o Zielonym i Nikcie – przeznaczonego dla dzieci w każdym wieku i – podobnie jak „Mały książę” – wartościowego także dla dorosłych. Pięknie ilustrowana bajka, która pomaga oswoić lęk przed nieznanym. Proza Małgorzaty Strzałkowskiej i towarzyszące jej nastrojowe, pobudzające wyobraźnię ilustracje Piotra Fąfrowicza przenoszą nas daleko, daleko stąd, za siódmą górę i dziesiątą rzekę, gdzie nikomu nieznany Nikt od wielu lat mieszka na odludziu w starej wyschniętej studni. Studnia jest całym jego światem. Ograniczonym, lecz na swój sposób bezpiecznym. Zielony to wielbiciel wszystkiego, co zielone – trawy, koniczyny, sałaty, szczypiorku, szpinaku… Pewnego dnia trafia na polanę ze studnią w poszukiwaniu rzadkiego gatunku mchu. Sympatyczny, pełen entuzjazmu rudzielec przynosi ze sobą zapach lasu, ciepło słońca, zapowiedź nowego… Jego ciekawość, dobre słowo i pomocna dłoń całkowicie odmienią życie Nikta.

KRÓLEWNA – JĘDRZEJEWSKA-WRÓBEL ROKSANA

Pewnego dnia Kasia, Zuzia, Szymon, Marta i Wojtek, zwykłe dzieciaki ze zwykłego podwórka, spotykają pod trzepakiem najprawdziwszą królewnę w złotej koronie. To zupełnie nieoczekiwane spotkanie spowoduje, że zaskoczone dzieci będą musiały poważnie zastanowić się nad kilkoma sprawami. Na przykład – czy będąc królewną, można być nieszczęśliwą? Czy to możliwe, żeby mieszkając w pałacu, czuć się biednym? Czy mając pokój pełen zabawek i gwardię dam do towarzystwa, można być samotnym? A przede wszystkim – czy to, co w życiu najważniejsze, można sobie kupić? I co w takim razie jest prawdziwym skarbem?

DZIENNIK CWANIACZKA STARA BIEDA - KINNEY JEFF

Czy może być coś gorszego od wyprawy samochodowej z prosiakiem? Jasne. Całkiem sporo rzeczy. Dziadek, który okupuje komputer wnuczka, romansując na portalach randkowych dla staruszków. Mama, która potajemnie przyczepia synowi do sznurowadła lokalizator dla zwierząt. Tata, który wie, kiedy jego dzieci trzymają nogi na stole, bo gdzieś w domu zamontował kamerkę internetową, niewykluczone, że w pluszowej kaczce. I w ogóle wszyscy dorośli, którzy twierdzą, że w ich młodości świat wyglądał lepiej. Bez sensu!
Co na to Greg Heffley? Nie jest zachwycony. Zwłaszcza, że szkoła chce mu zafundować straszliwy powrót do przeszłości...

 

Nowości czytelnicze dla nauczycieli

 

Listopad 2014

 

WYDAWNICTWA ORE

 1. Uczeń zdolny – analiza dostępnych narzędzi diagnostycznych.
 2. Rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Poradnik dla nauczyciela.
 3. Jak pracować ze zdolnymi? Poradnik dla nauczycieli i rodziców.
 4. Zdolni w szkole, czyli o zagrożeniach i możliwościach rozwojowych uczniów zdolnych. Poradnik dla nauczycieli i wychowawców.
 5. Rozwijanie zdolności językowych na lekcji języka obcego.
 6. Jak pracować z uczniem zdolnym? Poradnik nauczyciela matematyki.
 7. Jak pracować z uczniem zdolnym? Poradnik dla nauczycieli historii
 8. Praca z uczniem zdolnym na zajęciach lekcyjnych z wiedzy o społeczeństwie. Poradnik dla nauczycieli.
 9. Praca z uczniem zdolnym na lekcjach języka polskiego i zajęciach pozalekcyjnych.
 10. Wychowanie fizyczne- praca z uczniem zdolnym.
 11. Praca z uczniem zdolnym na zajęciach z przedmiotów artystycznych. Poradnik dla nauczycieli.
 12. Jak zainteresować uczniów astronomią w szkole podstawowej, gimnazjum i szkole ponadgimnazjalne.
 13. Programy nauczania w rzeczywistości szkolnej. Tworzenie – wybór – ewaluacja.
 14. Metoda projektów w gimnazjum. Poradnik dla nauczycieli i dyrektorów gimnazjów.
 15. Razem z dzieckiem.
 16. Przed progiem, jakie umiejętności są potrzebne do rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie i jak je rozwijać?
 17. Na progu. Ile w dziecku ucznia a w nauczycielu mistrza? O co chodzi w pierwszej klasie?
 18. Za progiem. Jak rozwija się dziecko i co z tego wynika dla nauczyciela klasy IV.
 19. Wspólne drugie śniadanie w szkole. Poradnik dla dyrektorów i pracowników szkół oraz rodziców uczniów.
 20. Organizacja i realizacja edukacji zdrowotnej w szkole. Poradnik dla dyrektorów szkół i nauczycieli gimnazjum.
 21. Organizacja i realizacja edukacji zdrowotnej w szkole. Poradnik dla dyrektorów szkół i nauczycieli szkół podstawowych.
 22. Jak pomagać uczniom rozwijać uzdolnienia informatyczne?, H. Stachera, A. Kijo, J. Wilińska.
 23. Jak odkrywać i rozwijać uzdolnienia przyrodnicze uczniów w szkole podstawowej, gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej. / Urszula Grygier i inni.

 

WYDAWNICTWA – KAPITAŁ LUDZKI

 1. INTERdyscyplinarny program nauczania BLOKowego przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Gimnazjum.
 2. Scenariusze interdyscyplinarnych zajęć blokowych. Rozwiązywanie problemów badawczych. Gimnazjum.
 3. Scenariusze interdyscyplinarnych zajęć blokowych. Projektowanie i budowa prototypów. Gimnazjum.
 4. Scenariusze interdyscyplinarnych zajęć blokowych. Realizacja eksperymentów wg instrukcji. Gimnazjum

 

Wrzesień 2014

WYDAWNICTWA ORE

 1. Uczeń zdolny – analiza dostępnych narzędzi diagnostycznych.
 2. Rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Poradnik dla nauczyciela.
 3. Jak pracować ze zdolnymi? Poradnik dla nauczycieli i rodziców.
 4. Zdolni w szkole, czyli o zagrożeniach i możliwościach rozwojowych uczniów zdolnych. Poradnik dla nauczycieli i wychowawców.
 5. Rozwijanie zdolności językowych na lekcji języka obcego.
 6. Jak pracować z uczniem zdolnym? Poradnik nauczyciela matematyki.
 7. Jak pracować z uczniem zdolnym? Poradnik dla nauczycieli historii
 8. Praca z uczniem zdolnym na zajęciach lekcyjnych z wiedzy o społeczeństwie. Poradnik dla nauczycieli.
 9. Praca z uczniem zdolnym na lekcjach języka polskiego i zajęciach pozalekcyjnych.
 10. Wychowanie fizyczne- praca z uczniem zdolnym.
 11. Praca z uczniem zdolnym na zajęciach z przedmiotów artystycznych. Poradnik dla nauczycieli.
 12. Jak zainteresować uczniów astronomią w szkole podstawowej, gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej?
 13. Programy nauczania w rzeczywistości szkolnej. Tworzenie – wybór – ewaluacja.
 14. Metoda projektów w gimnazjum. Poradnik dla nauczycieli i dyrektorów gimnazjów.
 15. Razem z dzieckiem.
 16. Przed progiem, jakie umiejętności są potrzebne do rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie i jak je rozwijać?
 17. Na progu. Ile w dziecku ucznia a w nauczycielu mistrza? O co chodzi w pierwszej klasie?
 18. Za progiem. Jak rozwija się dziecko i co z tego wynika dla nauczyciela klasy IV.
 19. Wspólne drugie śniadanie w szkole. Poradnik dla dyrektorów i pracowników szkół oraz rodziców uczniów.
 20. Organizacja i realizacja edukacji zdrowotnej w szkole. Poradnik dla dyrektorów szkół i nauczycieli gimnazjum.
 21. Organizacja i realizacja edukacji zdrowotnej w szkole. Poradnik dla dyrektorów szkół i nauczycieli szkół podstawowych.

 

WYDAWNICTWA – KAPITAŁ LUDZKI

 1. INTERdyscyplinarny program nauczania BLOKowego przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Gimnazjum.
 2. Scenariusze interdyscyplinarnych zajęć blokowych. Rozwiązywanie problemów badawczych. Gimnazjum.
 3. Scenariusze interdyscyplinarnych zajęć blokowych. Projektowanie i budowa prototypów. Gimnazjum.
 4. Scenariusze interdyscyplinarnych zajęć blokowych. Realizacja eksperymentów wg instrukcji. Gimnazjum.

Statystyki i sprawozdania

 Zestawienia wypożyczeń

2016/2017

 

pdfSprawozdanie z pracy biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2016/2017

 

maj2017   kwiecien2017 

  

ZESTAWIENIA ZA I PÓŁROCZE 2016/2017
  
       

2017/2018

:)

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony