sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

drzewo lingwisty Ponownie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka polskiego "Młody lingwista". Znów wykazali się ogromną wiedzą. W całym kraju test pisało 1380 uczniów. W zestawieniu ogólnopolskim Nasza Szkoła zajęła 3. miejsce, a w zestawieniu ogólnym (języki: polski, angielski, niemiecki) - 12 z 231 szkół.

Ów wspaniały sukces z języka ojczystego osiągnęli:

• Maria K. z IIc
  • Maciej M. z 7b
  • Julia P. z 6a
  • Oliwier S. z 6a
  • Michał S. z 7b
  • Zuza S. z IIa
  • Karol T. z 6a
  • Patryk K. z IIb
  • Nikodem Ś. z IIa

smile2

Gratulujemy

Magdalena Bilińska

23 kwietnia klasa 3c brała udział w VIII Festiwalu Oddziałów Integracyjnych „Nie jesteś sam”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie. Festiwal odbył się w Miejskim Domu Kultury „Batory”.

Z radością informujemy, że klasa 3c zajęła II miejsce
za występ
z przedstawieniem „Królewna Śnieżka”.

teatr 3c

K. Siwczyk, G. Wysocka

Piotruś z 1c otrzymał wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie na kartkę wielkanocną w języku angielskim.
Ta nagroda ma duże znaczenie dla pierwszoklasisty, tym bardziej gratulujemy!
Piotr kartka wielkanocna
J. Gorzela

Uczennica klasy III A gimnazjum Julia H. została półfinalistką Ogólnopolskiego Konkursu „Wszczep sobie zdrowie”. Finał odbędzie się 11 czerwca na Wydziale Farmaceutycznym ŚUM w Katowicach.
     Gratulujemy Bravo2

Edyta Grabizna-Kusz

konkurs rebus Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Rebus z Nową Szkołą". Konkurs został oficjalnie zakończony, natomiast my możemy pochwalić się II miejscem smile2.

Pragniemy podziękować rodzicom, uczniom oraz nauczycielom, którzy nas wspierali i pomagali powalczyć o wygraną! Jesteśmy bardzo zadowoleni z II miejsca oraz z faktu, że tworzymy tak zgrany zespół szkolny bravo.

Dla zainteresowanych, można zobaczyć profil Organizatora konkursu, na którym można znaleźć informacje o wynikach konkursu. Zachęcamy również do obejrzenia fotogalerii dotyczącej naszych wspólnych zmagań podczas tworzenia pracy plastycznej.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

mgr Emilia Kaczoch

supermatematyk Filip Mazurek z klasy 6A wziął udział w międzyszkolnym konkursie matematycznym, w którym zajął I miejsce i zdobył tytuł "Supermatematyka". Gratulujemy!

Magdalena Bilińska

07.03.2018r. odbyły się Mistrzostwa Katowic w tenisie stołowym chłopców, w których nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce. Naszą szkołę reprezentowali Maciej Malik, Karol Maślanka oraz Szymon Myszkowski.

t stolowy 03 2018

Monika Kacperska

Miło nam poinformować, że uczeń Naszej Szkoły Jan Turula został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, uzyskując 59 na 60 możliwych punktów. Jankowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Żmija

6 marca odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Nasza klasa siódma zdobyła II miejsce. Gratulujemy!

turniej 03 2018

Helena Dryja