al. Krzywoustego 11, 40-870 Katowice     32 254 36 79      sp58katowice.pl  
 vulcan bip logo  
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Jasełka szkolne

    "Idą Święta..."

  • Ślubowanie Pierwszoklasistów

    Pasowanie

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

  • Patronka Szkoły - Maria Dąbrowska

Rekrutacja elektroniczna. Rekrutacja od 23 marca 2020.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Organizacja pracy szkoły podczas epidemii.

Pobierz materiały, przeczytaj, skorzystaj :-)

Zaczynamy sportową zabawę, przed nami 5 rund.

Zakwalifikowaliśmy się do programu "Pomarańczowa Siła".

Doradztwo zawodowe. Orientacja zawodowa. Wybór szkoły.

Poznaję - planuję - wybieram. Zapoznaj się z poradnikiem.

Podejmowane szkolne inicjatywy sportowe:

  • prowadzenie zajęć taneczno-ruchowych dla klas 1-3,
  • prowadzenie dodatkowych zajęć z pływania dla klas 4-8,
  • realizacja Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Szkolny Klub Sportowy" - prowadzenie zajęć sportowych dla uczniów szkoły podstawowej.

II okres

WYNIKI KONKURSÓW CAŁOROCZNYCH SKO

Systematyczne oszczędzanie laureaci:

Aleksandra Brom 1a, Beata Kwiecień 1a, Zuzanna Szymula 1a, Wiktor Hasiak 1b, Małgorzata Falęcka 1b, Hanna Szlachta 2a, Jakub Bury 2a, Kamila Żmija 2a, Emilia Molik 2a, Karol Szcześniak 2a, Emilia Dąbkowska 5c, Dawid Geisler 7c

Dziewczyna i chłopak z kasą:

Dziewczyna z kasą: Hanna Szlachta 2a
Chłopak z kasą: Dorian Dubiel 2b

 

Wyniki konkursu plastycznego Dzień Unii Europejskiej kl 1-3

I miejsce – Agata Czerwonka 1a
II miejsce – Milena Szczepanik 3c
III miejsce – Laura Gorzela 3a
Wyróżnienie – Jagoda Gorzela 1a

Wyniki konkursu plastycznego Dzień Unii Europejskiej kl 4-8

I miejsce – Alexander Jankowski 7a
II miejsce – Dawid Geisler 7c
III miejsce –  Julia Prandzioch 8a
Wyróżnienie – Igor Botorek 7a

Wyniki konkursu literackiego - opowiadanie Dzień Unii Europejskiej kl 1-3

I miejsce – Tomasz Brom 3a

Wyniki konkursu literackiego - opowiadanie Dzień Unii Europejskiej kl 4-8

I miejsce – Julia Engel 8b

Wyniki konkursu literackiego - wiersz  Dzień Unii Europejskiej kl 1-3

I miejsce – Hania Szlachta 2a

Wyniki konkursu literackiego - wiersz  Dzień Unii Europejskiej kl 4-6

I miejsce – Magdalena Darul 5a
II miejsce – Maciek Darul 6b
III miejsce –  Mateusz Sidzina 7c

Wyniki konkursu muzycznego - Dzień Unii Europejskiej kl 1-3

I miejsce- Aleksandra Brom 1a

Konkurs biblioteczno-świetlicowy na hasło zachęcające do czytania podczas kwarantanny:

I miejsce Laura Gorzela 3a i Jagoda Gorzela 1a
II miejsce Rita Stefańska 4a
III miejsce Maksymilian Wysocki-Podorwanow 4a
IV miejsce Marcel Młynarczyk 3b

Rozwiązanie całorocznego konkursu matematycznego "Potyczki matematyczne" (maj 2020)

Zwycięzcami konkursu są:
Anna Malanowicz klasa 4a
Rita Stefańska klasa 4a
Patryk Zygoń klasa 5b
Gratuluję,
Sandra Jakubowska 
 

Wyniki konkursu literackiego „Tworzę… opowiadanie podróżniczo-przygodowe”:

I miejsce: Karol Operhalski

Wyniki konkursu literackiego „Tworzę… opowiadanie fantastycznonaukowe”:

I miejsce: Paweł Piela
II miejsce: Julia Taracha
wyróżnienia: Oliwia Klar, Martyna Niemiec, Laura Rusecka

27 lutego, w ramach Tygodnia Języka Ojczystego, odbyła się w naszej szkole
Corrida Ortograficzna dla uczniów klas 5 i 6. Wyniki:

I m. - Natalia, 6a
II m. - Dominika, 6b
III m. - Natalia, 6c.

Gratuluję wszystkim, którzy chcieli zmierzyć się z bykami i polską ortografią :) - Marta Jurczyk 

Wyniki konkursu szkolnego "Mistrz poprawnej polszczyzny" (luty 2020)

I miejsce Małgorzata Jedynak 8 b
II miejsce Anna Mateja 8 a
III miejsce Nikola Ceglarska 7 a

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „KOTY I KŁOPOTY” oddziałów 1-3 (luty 2020)

I miejsce – Ola B. 1a
II miejsce – Antoni D. 3c
III miejsce – Łucja M. 3a
wyróżnienie – Iwona M. 3c, Laura G. 3a

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „KOTY I KŁOPOTY” oddziałów 4-8

I miejsce – Dominik W. 4b
II miejsce – Basia W. 8b
III miejsce – Emilia D. 5c
wyróżnienie – Julia S. 4a, Laura R. 6a, Marek P. 6d


WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO „KOTY I KŁOPOTY” oddziałów 1-8

I miejsce – Jan K. 2b, Marta R. 3b
II miejsce – Hania Sz. 2a, Piotr B. 3c
III miejsce – Magda D. 5a, Maciek D. 6b
wyróżnienie – Beata K. 1a

Dzień Bezpiecznego Internetu (luty 2020)

klasy 1-3
I m - oddział 1a

II m - oddział 2b
III m - Łucja Makucha 3a
III m - oddział 3b 

klasy 6-8
I miejsce - Sandra Gawęda kl 7a

Sandra Gawęda 7a I msc
II miejsce - Błażej Dzwonkowicz kl 7b

Błażej Dzwonkowicz 7b II msc
III miejsce - Igor Busma kl. 6a

IGOR BUSMA 6A IIImsc
wyróżnienie - Wiktor Wabnic kl. 7b

wiktor wabnic 7b wyróżnienie

I okres

KIM SŁODZIAK CHCE BYĆ W PRZYSZŁOŚCI (luty 2020)

Konkurs literacki:
II miejsce: Maja Bielat-Bolka (1b)
I miejsce: Szymon Neukirch (2a)

Konkurs plastyczny:
III miejsce: Jagoda Gorzela (1a), Emilia Molik (2a), Julia Czekal (3c)
II miejsce: Agata Czerwonka (1a), Iwona Misiewicz (3c), Piotr Błaszczyk (3c)
I miejsce: Ola Brom (1a), Kamila Żmija (2a), Laura Bilska (2a), Martyna Płaza (3c)

Szkolne inicjatywy sportowe

  • Udział uczniów klas piątych w projekcie koszykarskim „BASKETMANIA 2019" (zorganizowanie międzyszkolnego turnieju eliminacyjnego)
  • Udział uczniów klas VI-VIII w masowym okolicznościowym biegu ulicznym „Śląskie 1919 – 2019” na dystansie 1919 metrów nawiązującym do 100. rocznicy wybuchu I powstania śląskiego

Laureaci szkolnego konkursu z języka angielskiego "Grammar is easy" (styczeń 2020)

1. miejsce - Tymoteusz Skrzypulec, 5a
2. miejsce - Mateusz Gut, 5a
3. miejsce - Tymoteusz Ciaszczyk, 5a
Wyróżnienie - Nikodem Przecherka, 6c

Wyniki szkolnego konkursu plastyczno-językowego
na dwujęzyczną kartkę noworoczną "Neujahrwünsche" (grudzień 2019)

I miejsce: Paweł Piela, 7b
Wyróżnienia: Julia Engel, 8b; Małgorzata Jedynak, 8b; Karol Pol, 7a; Błażej Dzwonkowicz, 7b

 

I Mikołajkowa Miniolimpiada Integracyjna oddziałów 1-3 (03.12.2019)

- klasa 1 (I - Dominik S. 1c; II- Jakub D. 1c; III- Tymek P. 1c)
- klasa 2 (I - Fryderyk M. 2b; II- Zuzia K. 2b; III- Klaudia M. 2c)
- klasa 3 (I - Filip T. 3b; II - Piotr B. 3c; III - Martyna P. 3c)

Wyniki I szkolnego konkursu plastyczno-matematycznego "Sławni matematycy" (grudzień 2019)

I miejsce: Laura Rusecka, kl. 6a
II miejsce: Tomasz Sikora, kl. 5a
III miejsce: Marcin Dittrich, kl. 7c
Wyróżnienia: Zofia Ganczarczyk, kl. 6d, Marek Pajączek, kl. 6d

Spotkanie z Perraultem

I m. – Milena Palka, 2a
II m. – Alicja Openharlska, 2a
III m. – Kacper Lichota, 2b

Konkurs na życzenia bożonarodzeniowe

I miejsce - Nadia N. 5c
II miejsce - Maja C. 6c
III miejsce - Jakub B. 6c

Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa (grudzień 2019)

I miejsce: Natalia Janocha (2a), Klaudia Bera (3a), Igor Frączyk (3a)
II miejsce: Operhalska Alicja (2a), Jędrzejczyk Zuzanna(3a), Kasza Paweł (3a)
III miejsce: Falęcka Małgorzata (1b), Janocha Maciej (2a), Szlachta Hanna (2a)
Wyróżnienia: Sztyber Jan (1a), Nosek Zofia (2a), Trohanovskyi Rostyslav (2c)

Najpiękniejsza choinka

I miejsce: 2c, 3c
II miejsce: 1c, 2a
III miejsce: 1a, 1b
Wyróżnienia: 3a, 3b

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „OBIEKTY ZWIĄZANE Z HISTORIĄ POWSTAŃ ŚLĄSKICH”
dla uczniów klas 1-3 (listopad- grudzień 2019)

I m. Jan Kusina 2b
II m. Julia Śpiewak 3b
III m. Dorian Dubiel 2b
Wyróżnienie Milena Rybak 2a, Maria Świerczyńska 3a, Hanna Szlachta 2a

WYNIKI KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK UCZNIÓW ODDZIAŁÓW 1-3 (grudzień 2019)

ODDZIAŁY KLAS 1
I m Aleksandra Brom
II m zespół 1b (M.Bielat – Bolka, W.Rąbała, M.Falęcka)
III m Jagoda Gorzela, Julia Klar
Wyróżnienie zespół 1c ( P.Pluta, T. Pluta, J.Dydko, D.Słonina)

Oddziały klas 2
I m zespół 1a ( E.Witek, M.Rybak, M.Palka)
I m Dorian Dubiel
Wyróżnienie Klaudia Nowak

Oddziały klas 3
I m Zuzanna Jędrzejczyk, Klaudia Bera
II m zespół 3c
III m Katarzyna Bemben

Klasy 4-8
I Warzecha Antonii 5a
II Malanowicz Anna 4a, Piper Beata 5b
III Szpanka Dominik 5a, Kobiela Zuzanna 5c
Wyróżnienie: Suchecka Jagoda 5b

Konkurs literacko-plastyczny „Poznajemy twórczość naszej Patronki” – „Tu zaszła zmiana”

I miejsce: Błażej Dzwonkowicz
II miejsce: Paweł Piela, Mateusz Magnucki
III miejsce: Sandra Gawęda, Vanessa  Gralka, Wiktoria Sadzikowska, Kamil Rubiniec

Wyniki konkursu szkolnego „Pieśni i Piosenki Patriotyczne” (listopad 2019)

Klasy 1-3
I miejsce: Aleksandra Brom 1a
II miejsce: Laura Gorzela 3a
III miejsce: Jagoda Gorzela 1a

Klasy 4-8
I miejsca: Grzegorz Czerniakowski 8b, Tomasz Sikora 5a
II miejsca: Daniel Filewicz 7a, Karol Bemben 6c
III miejsca: Dawid Geisler 7c, Marcin Dittrich 7c, Kamil Jakubiak 7c

Gratulujemy i zapraszamy za rok! 

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "MALOWANE WIERSZE BRZECHWY" kl. 1-3 (listopad, grudzień 2019)

I miejsce: Aleksandra Brom 1a, Hanna Szlachta 2a, Zuzanna Jędrzejczyk 3a
II miejsce: Alicja Operhalska 2a, Natalia Janocha 2a, Dorian Dubiel 2b, Igor Szablewski 3a
III miejsce: Beata Kwiecień 1a, Klaudia Nowak 2c, Łucja Makuch 3a, Laura Gorzela 3a
Wyróżnienia: Agata Czerwonka 1a, Jagoda Gorzela 1a, Julia Klar 1a, Agnieszka Pokucińska 1a, Zuzanna Siwiec 1a,Przemysław Włodarski 1a, Maciej Janocha 2a, Emilia Molik 2a, Szymon Neukirch 2a, Hanna Siwiec 3a.

Wyniki konkursu SKO „Ekoskrzynia na pieniądze” (listopad 2019)

I miejsce: Tymon Kobiela 1a, Oliwier Kosiński 1b, Piotr Błaszczyk 3c
II miejsce: Adrian Grabowski 1b, Klaudia Bera 3a, Klaudia Nowak 2c
III miejsce: Natalia Janocha 2a, Ola Brom 1a, Julia Czekal 3c
Wyróżnienia: Igor Fraczyk 1a, Maciej Janocha 2a, Iwona Misiewicz 3c, Kacper Zientek 1a, Przemek Włodarski 1a, Hanna Szczyra 3b

Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego „Moja ojczyzna – mała i duża” (listopad 2019)

I miejsce: Anna Gierok
II miejsce: Błażej Dzwonkowicz
III miejsce: Natalia Owczarczyk, Wojciech Gębala

SZKOLNY KONKURS KANAPKOWY (październik 2019)

I m. oddziały 2b, 3b
II m. oddziały 2a, 2c
III m. oddziały 1a, 1b, 3a

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i życzymy smacznego 

 

Dzwonki

YouTube sport

YouTube channel

Facebook

Archiwum Galerii

Blog świetlicy

Blog SKO

Dziennik elektroniczny

ŚPP

Mapa witryny