5 października 2023 r. klasy 1a i 3a wybrały się na całodniową wycieczkę do Inwałdu. Piękna słoneczna pogoda pozwoliła nam skorzystać z wszystkich atrakcji, które się tam znajdują. Z panią przewodnik, która opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy, zobaczyliśmy miniatury znanych w całym świecie budowli m.in. Wieżę Eiffla,  Bazylikę św. Piotra, Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie  czy Operę w Sydney. Samodzielnie oglądaliśmy znane budowle w Polsce m.in. Katedrę na Wawelu, Sukiennice w Krakowie, Pałac w Mosznej, Zamek w Malborku czy Stadion Narodowy w Warszawie.
     Po dużej dawce wiedzy, mogliśmy się pobawić i miło spędzić czas z rówieśnikami na placu zabaw, karuzelach, domu strachów, labiryncie czy kinie 5D. Nie obyło się również bez zakupy pamiątek, związanych z tym miejscem.
     Kolejną atrakcją była wizyta w Warowni, gdzie przenosząc się do średniowiecznego zamku mogliśmy zobaczyć m.in. taniec smoka, komnatę damy, salę tortur czy zbrojownię.
     Zmęczenia całodziennymi zabawami na powietrzu, ale pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

Wychowawcy: Beata Ogórek, Agnieszka Brzezina

inwald