„Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel,
który potrafi sprawić,
że twórcze wyrażanie siebie
i nabywanie wiedzy staje się
źródłem radości.”

ALBERT EINSTEIN

bukiet kwiatow    14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława II Augusta powstała Komisja Edukacji Narodowej. Dla upamiętnienia tego wydarzenia co roku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.
     Tegoroczne obchody tego święta przypadły w naszej szkole na dzień 13 października 2023 roku. Akademię prowadziły Aleksandra Brom i Jagoda Gorzela - uczennice oddziału 5a. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pana Dyrektora Grzegorza Juranka. Podkreślił, że tego dnia świętują nie tylko nauczyciele, ale wszyscy pracownicy oświaty, a także uczniowie. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.
Część artystyczna została przygotowana i wykonana przez naszych pedagogów. Scenariusz oraz wiersze własne opracowała pani Zofia Błońska. Uczniowie byli zachwyceni przedstawieniem oraz kunsztem aktorskim swoich nauczycieli. W przedstawieniu brali udział: Grzegorz Juranek, Anna Konik-Leszczyńska, Anna Guziak, Joanna Kwiecień, Ewelina Darul, Agnieszka Brzezina, Urszula Konrad i Danuta Lagierska. O oprawę muzyczną zadbała pani Urszula Konrad z zespołem wokalnym, który reprezentowały uczennice oddziału 5a: Ola Brom, Jagoda Gorzela, Beata Kwiecień, Agata Czerwonka, Julia Klar i Malwina Zięba.
     Na zakończenie głos zabrał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Tomasz Brom. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku grona pedagogicznego. Wychowankowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy, poświęcenie, troskę i pomocną dłoń.
     Uczniowie przygotowali w ramach podziękowań słodki upominek w kształcie serca. Po zakończonej akademii uczniowie udali się do klas. Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

Urszula Konrad