Dnia 18 marca mieliśmy przyjemność gościć uczniów Szkoły Podstawowej nr 66 w Katowicach na lekcji otwartej poświęconej drukowi 3D i nauce obsługi programu Tinkercad, która została przeprowadzona przez panią Sandrę Jakubowską. Wydarzenie to odbyło się dzięki nowoczesnemu sprzętowi zakupionemu w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję nie tylko zgłębić tajniki technologii druku 3D, ale również nauczyć się podstaw projektowania w programie Tinkercad - intuicyjnym narzędziu służącym do tworzenia gotowych modeli do wydruku. Pani Sandra Jakubowska, z ogromnym zaangażowaniem i pasją, wprowadziła uczestników w świat nowoczesnych technologii, pokazując im, jak dużo możliwości otwiera przed nimi nauka programowania i projektowania 3D.

Uczestnicy lekcji mieli okazję nie tylko poznać teoretyczne podstawy druku 3D, ale również przenieść zdobytą wiedzę w praktykę, projektując własne modele w Tinkercad. Dzięki temu mogli zobaczyć, jak z pomysłu, przez projekt, aż po gotowy wydruk, kształtuje się proces tworzenia w technologii 3D.

Lekcja ta była wyjątkową okazją do zainspirowania młodych ludzi do dalszego rozwoju w kierunku nauk ścisłych i technicznych, pokazując im jednocześnie, że nauka i technologia mogą być fascynujące i dostępne dla każdego.

Sandra Jakubowska

zajecia3D III2024