W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach "Roku Szkoły w Ruchu".

W akcji „Ćwiczyć każdy może” brało udział ponad 4300 szkół i przedszkoli z całej Polski. Jednym z priorytetowych zadań Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów stał się rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrowym odżywianiem jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia we wszystkich okresach życia człowieka.

Aby otrzymać tytuł "Szkoły w Ruchu", szkoła musiała spełnić i udokumentować trzy z podanych poniżej zadań:

• Ruch w szkole/przedszkolu
  1. wychowanie fizyczne – alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznego
  2. edukacja zdrowotna
  3. kwalifikacje i doskonalenia nauczycieli
  4. pozalekcyjne zajęcia sportowe
  • Ruch poza szkołą
  1. zajęcia zorganizowane
  2. zajęcia niezorganizowane
  3. aktywność w gronie rodziny
  4. aktywny wypoczynek

Otrzymaliśmy tytuł „SZKOŁY W RUCHU”, ponieważ udokumentowaliśmy aż siedem z tych obszarów: