bip logo

• Jasełka

„Programowanie stało się – obok języka ojczystego i jednego języka obcego – trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany”.
Uczniowie ZSI nr 1 będą mieli możliwość poznać podstawy „trzeciego języka” w ramach programu „Mistrzowie Kodowania”, który rusza w szkole od przyszłego tygodnia. W czasie zajęć uczestnicy będą tworzyć gry i projekty w programie SCRATCH, rozwijając swoją kreatywność i umiejętności analityczne. Grupa uczniów ze szkoły podstawowej już się zebrała i rozpocznie pracę pod okiem p. Małgorzaty Błotko, chętnych gimnazjalistów zapraszamy do p. Anity Dzik.