• Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

27.11. - 4.12. to w naszej szkole Tydzień życzliwości. Znajdź się wśród życzliwych!

4 grudnia ubieramy się na żółto. Baw się razem z nami.

W minioną niedzielę (9 grudnia 2018 r) wraz z uczniami wybrałyśmy się po raz pierwszy na Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej. Pierwsza grupa uczniów wzięła udział w zajęciach w ramach projektu "Projektowanie i budowa bolidów z napędem elektrycznym". Zajęcia rozpoczęły się od zajęć z grafiki... najpierw tej na papierze. Zadaniem uczniów było narysowanie rzutów bryły. Zadanie dla niektórych okazało się trudne - ważna była precyzja, jednak z pomocą doktorantów każdy wykonał zadanie perfekcyjnie. Później odbyliśmy wycieczkę po wydziale. Zobaczyliśmy pracownię robotyki, budowy maszyn oraz druku 3D.  Największą ciekawość wzbudził jednak warsztat Greenpower. To tam zobaczyliśmy to, co nas najbardziej interesuje - bolidy. Każdy z uczniów mógł zobaczyć części, szkielet oraz silniki, z których w przyszłości ma powstać nasz pojazd. Odwiedziliśmy również aulę wykładową. Doktoranci opowiedzieli nam o ważnych uroczystościach, które się tam odbywają oraz kilka ciekawostek o życiu studenckim. Druga część zajęć z grafiki była znacznie ciekawsza... Nauczyliśmy się obsługi programu komputerowego Solid Edge. Program ten służy do tworzenia rysunków technicznych oraz rysunków 3D. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie modelu, który każdy dostał do ręki. Program bardzo spodobał się uczniom i zgodnie stwierdzili, że będą doskonalić pracę w nim w domu oraz na zajęciach szkolnych. W końcu to podstawa do zaprojektowania naszego bolidu. Popołudniu zmęczenia, ale bardzo zadowoleni z zajęć wróciliśmy do Katowic. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia. Mamy nadzieję, że na kolejnych wydrukujemy swoje projekty na drukarce 3D. Zdjęcia w naszej Galerii.

Sandra Jakubowska
Małgorzata Błotko