• Zakończenie roku 2018/2019

• 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Przegląd Małych Form Teatralnych - marzec 2019

Informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły.

Zapraszamy do SP 58. Rodzicu, zapoznaj się z informacjami.

Zakończenie roku i pożegnanie absolwentów naszej szkoły.

Informacje związane z końcem roku szkolnego 2018/2019.

Podręczniki, które będą obowiązywały po wakacjach.

Lista podręczników obowiązujących w roku 2019/2020.

To już trzecie spotkanie  –  które minęło jak z bicza strzelił. Tym razem były to zajęcia praktyczne. Naszym zadaniem było stworzenie dziobu naszego bolida. Dostaliśmy specjalne kombinezony, rękawiczki i okulary ochronne. Wyglądaliśmy zabawnie, co możecie zobaczyć na zdjęciach. Wszystkie te rzeczy były potrzebne ze względu na BHP, ponieważ pracowaliśmy z żywicą epoksydową, utwardzaczem i materiałem z włóka szklanego, z którego tworzyliśmy laminat. Ale zacznijmy od początku – zostaliśmy podzieleni na grupy. Jedna grupa cięła materiał na małe prostokąty. Druga grupa mieszała żywicę z utwardzaczem. Następna grupa musiała wyciąć ze styropianu odpowiedniej wielkości dziób i uformować go zgodnie z zasadami aerodynamiki. Inni nasączali materiał mieszaniną. Na koniec obklejaliśmy nasz dziób styropianowy nasączonym materiałem i wygładzaliśmy go. Na koniec porównaliśmy nasze dzioby – mamy zajęcia z grupą z Gliwic – oczywiście nasz dziób był lepszy. Czekamy na następne zajęcia, które będą za miesiąc.

bolidy 3 2 2019

bolidy 3 2 19 2